Šéf ROC po víťazstve ruských lyžiarov v štafete na olympijských hrách neudržal slzy

Šéf Ruského olympijského výboru (ROC) Stanislav Pozdňakov po víťazstve ruských lyžiarov v štafete na hrách v Pekingu neubránil slzám. Cituje ho kanál OKR Telegram.

„Keď som videl Veroniku Štěpánovú ako prvú na vrchole stúpania, rozplakal som sa. Som veľmi šťastný za Elenu Valerievnu Vyalbe (šéfka Ruskej lyžiarskej federácie - RBC). Na toto víťazstvo čakala 16 rokov a spolu s trénermi vytvorila tím schopný poraziť kohokoľvek. Som si istý, že celá krajina tieto preteky sledovala a bude na ne dlho spomínať,“ povedal Pozdnyakov.

Guberniev nazval ruské lyžiarky bohyňami víťazstva po zlate zo štafety na OH 2022 Ruské ženské družstvo vyhralo na OH prvýkrát od roku 2006 štafetu.

Ako súčasť tímu bežali Yulia Stupak, Natalya Nepryaeva, Tatyana Sorina a Veronika Stepanova. Po troch etapách obsadili Rusky druhé miesto, 5 sekúnd za Nemkami, no Stepanova, ktorá bežala štvrtú etapu, bola v cieli pred všetkými o viac ako 18 sekúnd.