Al-Ittihad urobil obrovský krok k titulu Saudi Pro League víťazstvom 3:0 nad Al-Nassr

Nová posila Abderrazak Hamdallah skóruje proti svojmu starému klubu, zatiaľ čo Al-Nassr's Talisca je vylúčený prvýkrát v kariére

Al-Ittihad si upevnil svoju pozíciu na čele saudskej profesionálnej ligy komplexným víťazstvom 3:0 nad hosťujúcim Al-Nassrom v 20. kole sezóny na štadióne King Abdullah Sports City Stadium v ​​Jeddahu.

Zápas sa hral za zatvorenými dverami, keďže domáci si odpykávali trest z disciplinárnych dôvodov.

Skóre otvoril v šiestej minúte z pokutového kopu Brazílčan Romarinho, druhý pridal v 30. minúte Abdelaziz Al-Bishi. Po prestávke prišiel Al-Nassr o Andersona Talisca, keď si vyslúžil červenú kartu. Lídri ligy následne potvrdili svoju prevahu marockou posilou, bývalou hviezdou Al-Nassr Abderrazakom Hamdallahom, keď v 69. minúte vsietil tretí gól.

Víťazstvo zvýšilo konto Al-Ittihada na 47 bodov na čele tabuľky SPL, čím sa zvýšil jeho náskok pred druhým Al-Shababom na sedem bodov, zatiaľ čo Al-Nassr zostal na treťom mieste s 38 bodmi.

Hamdallah teraz našiel sieť proti 20 tímom v lige, celkovo strelil 80 gólov, 77 pre Al-Nassr a tri pre Al-Ittihad.

Brazílčan Talisca opísal jeho odchod ako „katastrofu“, niečo, čo počas svojej kariéry ešte nezažil.

Po tom, čo tvorca hry Al-Nassr dostal od španielskeho rozhodcu Jesusa Manzana rozkazy na pochod, Talisca zverejnil na Instagrame správu, v ktorej sarkasticky vyjadril svoju nespokojnosť s výkonom rozhodcu.

„V prvom rade chcem zablahoželať svojim spoluhráčom, ktorí bojovali až do konca, odohrali sme skvelý zápas! a tiež som chcel zablahoželať rozhodcovi zápasu, odohral skvelú hru,” napísal.

„Katastrofa po prvé za trest a po druhé za moje vylúčenie. Katastrofa bolo jasné, že sme hrali proti všetkému a všetkým.“