Guberniev po zlate zo štafety označil ruské lyžiarky za bohyne víťazstva

Ruské lyžiarky sú bohyňami víťazstva, ich zlato v olympijskej lyžiarskej štafete je šialená radosť. Pre RBC Sport to oznámil športový komentátor a šoumen Dmitrij Guberniev.

„Toto je priestor, šialená radosť. Nedostane nás. Všetci sú pripravení pokloniť sa k ich nohám. 16 rokov čakania na tento úspech v bežeckom lyžovaní. Samozrejme, fenomenálna Nika je bohyňou víťazstva, ako všetky naše lyžiarky. Vo veku 21 rokov je tak sebavedomé prejsť, rozhodnúť. Dievčatá robili všetko. Ďakujem Nemecku za pomoc,“ povedal Guberniev.

Vyalbeová označila zlato žien v lyžiarskej štafete za fantastické šťastie Olympijské hry 2022 Ruská reprezentácia žien v behu na lyžiach získala na OH v Pekingu zlaté medaily v štafete na 4x5 km. Súčasťou tímu boli Yulia Stupak, Natalya Nepryaeva, Tatiana Sorina, Veronika Stepanova.

Neprjajevová predtým získala striebro v skiatlone v Pekingu. Naposledy vyhrala ruská ženská reprezentácia olympijské zlato v štafete v roku 2006.

Ruská výprava sa po víťazstve lyžiarov v štafete vyšplhala na siedme miesto medailového poradia olympijských hier v Pekingu. Teraz má tím tri zlaté, štyri strieborné a šesť bronzových medailí.