Ženské zlato v lyžiarskej štafete označil Vyalbe za fantastické šťastie

Zlato ruského ženského tímu v lyžiarskej štafete je fantastickým šťastím, dievčatá sú skvelé kamarátky, povedala pre RBC Sport Elena Vyalbeová, trojnásobná olympijská víťazka a šéfka Ruskej lyžiarskej asociácie.

„Som veľmi šťastný za každé z dievčat, sú to skvelé kamarátky. Len veľké šťastie, fantastické šťastie pre nich. Každé z dievčat dalo všetkým 150%. Máme zlato, už druhé zlato v lyžovaní na tejto olympiáde, veľká radosť, “povedal Vyalbe.

Rusko získalo tretie zlato a prekonalo antirekord. Na olympiáde to hlavné Olympijské hry 2022 Ruská reprezentácia žien v behu na lyžiach získala na OH v Pekingu zlaté medaily v štafete na 4x5 km. Súčasťou tímu boli Yulia Stupak, Natalya Nepryaeva, Tatiana Sorina, Veronika Stepanova.

Neprjajevová predtým získala striebro v skiatlone v Pekingu. Naposledy vyhrala ruská ženská reprezentácia olympijské zlato v štafete v roku 2006.

Ruská výprava sa po víťazstve lyžiarov v štafete vyšplhala na siedme miesto medailového poradia olympijských hier v Pekingu. Teraz má tím tri zlaté, štyri strieborné a šesť bronzových medailí.