Šport Správy

Ruské družstvo žien prehralo vo štvrťfinále na olympiáde so Švajčiarskom

Rusko (bbabo.net), - Ruské hokejové reprezentácie neuspeli na olympijskom turnaji v semifinále, keď prehrali so Švajčiarkami - 2:4.

Tieto tímy sa stretli v prvom zápase skupinovej fázy a potom ruský tím vyhral viac ako suverénne - 5:2. Odvtedy má však tím Jevgenija Bobarika neustále problémy spojené s pozitívnymi testami na koronavírus, čo sa k problémom počas turnaja ešte pridalo.

Z tohto dôvodu bolo mimoriadne ťažké určiť favorita vo štvrťfinálovom stretnutí. Prvá tretina sa niesla v urputnom boji a bez gólov. Až v závere druhej tretiny rozladila ruský tím Phoebe Shtentsová, no krátko pred prestávkou obnovila skóre Anna Savonina.

V 47. minúte Rusi strelili druhý puk, no po prezretí videa bol gól Anny Shokhinovej zrušený, keďže puk predtým opustil miesto. A potom sa Švajčiari dostali do vedenia - Dominique Ruegg zakončil výjazd dva v jednom.

V 54. minúte opäť vyrovnala Polina Luchnikovová, no ďalšia chyba v defenzíve viedla ku gólu Aliny Mullerovej. Tá krátko pred záverečnou sirénou trafila prázdnu bránku - 4:2.