Kanadskí hokejisti podľahli v skupinovej fáze olympiády USA

Rusko (bbabo.net), - USA zdolali v 2. kole skupinovej fázy olympijského hokejového turnaja Kanadu - 4:2.

V úvodnom zápase si Kanaďania poradili s Nemeckom a Američania zdolali hostiteľov turnaja Číňanov.

Oba tímy sú zložené z hráčov, ktorí hrajú v Európe a rôznych zámorských ligách, a tak stretnutie dvoch severoamerických tímov vzbudilo záujem. Hneď v úvode stretnutia otvorili skóre Kanaďania po vhadzovaní Matta Robinsona, známeho z účinkovania v KHL. Takmer okamžite však vyrovnal Andy Milley a v závere prvej tretiny posunul tím USA dopredu Ben Myers.

V druhej 20-minútovke si mužstvá vymenili presné zásahy - na gól Brendana Brissona odpovedali Kanaďania pukom Nicka Shorea.

O osude stretnutia rozhodol gól Kennyho Agostina v tretej tretine - 4:2. Tím USA sa výborne uchádzal o prvé miesto v skupine a postup do štvrťfinále.

V piatok si tím Ruska zabezpečil štvrťfinále.