Šport Správy

Ruský tím zdolal na olympijskom hokejovom turnaji Dánsko

Rusko (bbabo.net), - Ruský tím získal druhé víťazstvo na olympijskom hokejovom turnaji mužov. Zverenci Alexeja Žhamnova zdolali Dánsko - 2:0.

Napriek úvodnému víťazstvu nad Švajčiarmi (1:0) v prvom zápase naši, mierne povedané, nezaujali. Hlavný tréner Rusov Alexej Žamnov neopísateľnú hru vysvetľoval napätím, štylistickou nepríjemnosťou súpera a dlhou absenciou zápasovej praxe. Buďte trpezliví, budete mať kreativitu aj kombinačný hokej.

Toto všetko som chcel vidieť už v dnešnom zápase proti Dánom. Počítať s nenáročnou prechádzkou sa ale určite neoplatilo. Česi, ktorí na úvod olympijského turnaja senzačne prehrali so Škandinávcami (1:2), nebudú klamať. A predsa od ruského tímu očakávali prielom v hre. Preto prvá tretina zápasu s Dánskom sklamala o nič menej ako predchádzajúci zápas so Švajčiarskom. Zdá sa, že naši hokejisti zmenili iba farbu svetrov – z červenej na bielu. Zároveň, tak ako v hre nebola myšlienka, tak sa ani neobjavila. To, čo sa dialo na ľade, najlepšie odzrkadľovalo pomer striel na bránu k polovici prvej tretiny – 2:1 v prospech Dánov.

V prvej tretine sa Rusi dokázali reálne presadiť v pásme súpera len dvakrát. Keď Dáni zostali v menšine a už v samom závere 20-minútovky. Pravda, k ničomu to neviedlo.

Cez prestávku naši tréneri upravili odkazy. Zo štvrtého do druhého preradili Vladimira Tkačeva, opačným smerom postupoval Kirill Semenov. Viac sa začali objavovať príležitosti na skórovanie Rusov. V úvode druhej tretiny hrali Dáni takmer štyri minúty v rade v menšine, no nedalo nám to nič iné ako citeľnú prevahu v strelách. Mimochodom, samotní Škandinávci nášho brankára Ivana Fedotova hodmi vôbec nevyrušovali.

V 29. minúte naši predsa len otvorili skóre. Gól sa ukázal ako robotnícko-roľnícky, ktorý plne charakterizuje štýl hry tohto mužstva. Anton Slepyshev nahodil a Pavel Karnaukhov na druhý pokus zakončil puk do siete - 1:0.

Tento gól zostal jediným takmer do konca zápasu. Už v samom závere Dáni stiahli brankára a našu výhodu zdvojnásobil Kirill Semenov. Ďalší zápas odohrajú Rusi zajtra proti Čechom.