Kým ste spali: Ako sa Kanada predviedla na olympijských hrách v Pekingu štvrtok, piatok

Po viacerých medailách v šiesty deň Kanada nenašla na 7. deň na Zimných olympijských hrách v Pekingu 2022 pódium.

Ženský hokejový tím však pokračoval vo svojej ofenzívnej dominancii, keď vo štvrťfinále zvíťazil nad Švédskom 11:0.

Tu je to, čo vám možno uniklo zo súťaže v deň, ktorý sa začal vo štvrtok večer a pokračoval do piatku rána.

Kanadská hokejová reprezentácia pokračovala v napínaní ofenzívnych svalov, keď vo štvrťfinále vyhrala nad Švédskom 11:0.

Brianne Jenner odštartovala skóre len tri minúty prvej tretiny. Kapitán Marie-Philip Poulin našiel Jennera v prednej časti švédskej brány; Jenner sa pri prvej strele rozdúchal, ale druhú zasunul pod brankárovu chráničku, čím dal Kanade gól.

Kanadský semifinálový súper ešte nebol známy. Ich úhlavný rival, Spojené štáty americké, zvíťazili vo štvrťfinálovom zápase nad Českom 4:1.

Kanada zostáva v Pekingu neporazená, pretože sa snaží získať späť zlatú medailu, ktorú prehrala s USA na zimných hrách 2018 v Pyeongchangu.

Šancu zopakovať si pozíciu zlatého olympijského medailistu mal vo finále rýchlokorčuliar na dlhej dráhe Ted-Jan Bloemen vo finále pretekov v rýchlokorčuľovaní mužov na 10 000 metrov — no čas 13:01,39 na pódium nestačil. mieste.

Jeho tímový kolega Graeme Fish medzitým skončil šiesty po rozkorčuľovaní 12:58,80. Švéd Nils van der Poel dosiahol zlato v rekordnom čase 12:30,74, čím prekonal olympijský rekord 12:39,77, ktorý stanovil Bloemen na hrách v roku 2018.

Striebro získal Holanďan Patrick Roest za 12:44,59 a bronz si domov odniesol Talian Davide Ghiotto s časom 12:45,98.

V kvalifikácii mužov na 500 metrov na krátkej trati postúpili strieborní medailisti Steven Dubois a Jordan Pierre-Gilles do nedeľňajšieho štvrťfinále, zatiaľ čo Maxime Laoun sa nekvalifikoval.

Kanada sa predstaví aj v stredajšom finále A mužskej štafety na 5000 metrov po tom, čo v semifinále postúpili Charles Hamelin, Pascal Dion, Dubois, Pierre-Gilles a Laoun.

Na strane žien Courtney Sarault a Alyson Charles súťažili o postup do medailového kola v rýchlokorčuľovaní na 1000 metrov, no nepostúpili ďalej ako do štvrťfinále.

Kanadský ženský tím podľahol Japonsku 8:5 v základnej časti druhého kola po tom, čo vo svojom úvodnom zápase porazil Južnú Kóreu.

Strata bola preskočením prvej porážky Jennifer Jonesovej na olympiáde v kariére po zisku zlata v Soči 2014. Tím sa teraz v ôsmy deň súťaže stretne so Švédskom.

Mužský tím medzitým prehral so Švajčiarskom 5:3, čím sa posunul na 2:1 v hre s každým. Mužov najbližšie čaká v sobotu súboj so Švédskom.

Mirela Rahneva dokončila prvú rozjazdu ženskej súťaže na prvom mieste po vytvorení traťového rekordu, no jej druhá rozjazda ju zrazila na celkové deviate miesto.

Kanaďanka Jane Channellová tiež klesla v hodnotení medzi dvoma rozjazdami na 17. z 13. miesta.

Obaja športovci budú teraz v sobotu pretekať v tretej rozplavbe. Kombinovaný čas zo všetkých troch jázd určí, kto postúpi do štvrtej a poslednej jazdy neskôr v ten deň.

Blake Enzie sa kvalifikoval do medailovej jazdy v mužskom skelete na poslednom mieste, ale vo finálovom kole neskončil na pódiu.

Marie-Michele Gagnonová bola najrýchlejšou Kanaďankou na trati v super-G žien a skončila celkovo 14. s časom 1:14,65.

Za víťazkou zlata Larou Gut-Behramiovou zo Švajčiarska zaostala o 1,14 sekundy.

Kanaďanka Roni Remmeová obsadila 24. miesto s výsledným časom 1:15,78.

Olympijská cesta Mackenzieho Boyd-Clowesa a Matthewa Soukupa pokračuje po kvalifikácii do sobotňajšieho semifinále skokanského mostíka jednotlivcov na veľkom kopci.

Boyd-Clowes a Soukup chcú zvýšiť svoju medailovú bilanciu v Pekingu po tom, čo v pondelok pomohli získať bronz v skokoch na lyžiach zmiešaných družstiev, čo je prvá olympijská medaila pre Kanadu v tomto športe.

Boyd-Clowes a Soukup sa o pódium delili s tímovými kolegami Alexandriou Loutitt a Abigail Strate.

Olivier Leveille bol najrýchlejší z troch Kanaďanov súťažiacich na 15-kilometrovej klasike mužov a skončil 29. v čase 40:52 – takmer tri minúty za víťazom zlatej medaily Iivom Niskanenom z Fínska.

Remi Drolet a Antoine Cyr skončili na 33. a 37. mieste.

Megan Bankes, Emma Lunder, Emily Dickson a Sarah Beaudry súťažili vo finále biatlonového šprintu žien na 7,5 kilometra, ale neskončili na pódiu.

Lunder dosiahol najlepší výsledok v Kanade na 32. mieste, kým Bankes skončil 77., Beaudry 80. a Dickson 81.

Zlato získala Nórka Marte Olsbu Roeiselandová, striebro si domov odniesla Švédka Elvira Oebergová a bronzová skončila Dorothea Wiererová.