Raptors posunuli sériu na 8 s víťazstvom nad Rockets

HOUSTON (AP) - Gary Trent Jr. dosiahol sezónne maximum 42 bodov a Toronto Raptors posunuli sériu víťazstiev na osem zápasov, keď vo štvrtok večer zvíťazili nad Houston Rockets 139:120.

Víťazná séria Toronta je najdlhšou aktívnou sériou v NBA a prehra predlžuje šmyk Houstonu na štyri zápasy.

Bol to pre Trenta siedmy zápas s 30 alebo viac bodmi v tejto sezóne a Pascal Siakam pridal 30 bodov za svoj šiesty 30-bodový zápas v sezóne. Trent a Siakam sa rozbehli skoro a do polčasu mali 25 a 26 bodov, keď si Toronto vybudovalo náskok 73:64.

42 bodov bolo najviac pre Trenta, ktorý dal šesť 3-bodov, keďže vlani v apríli proti Clevelandu mal kariérne maximum 44.

Raptors mali 12-bodový náskok na začiatku štvrtého a špurt 9-2 na začiatku tretiny so štyrmi bodmi od Chrisa Bouchera posunul ich náskok na 114-95 s približne 9 minútami do konca.

Houston použil beh 14-5 na zníženie deficitu na 119-109, pričom zostávalo asi 5 minút. Rockets v tomto úseku spravili štyri 3-bodové body, pričom dva od Kevina Portera Jr.

Toronto si vypísalo timeout a Raptors zaznamenali ďalších sedem bodov, zvýraznených kradnutím a trojbodovou hrou Trenta, aby 4 minúty do konca dosiahli 126:109 a Houston už viac nehrozil.

Porter mal sezónne maximum 30 bodov a Garrison Mathews pridal 19 za Rockets, ktorí prehrali ôsmykrát v deviatich zápasoch.

Raptors viedli o deväť a do konca tretej štvrtiny zostávali asi 4,5 minúty, keď Siakam inkasoval svoj piaty faul a odišiel na lavičku. 3-ukazovateľ od Christiana Wooda dostal Rockets medzi 93-87 čoskoro potom. Ale špurt Toronta 8:2 s prvými štyrmi bodmi od Dalana Bantona posunul vedenie na 12, pričom do konca tretieho zápasu zostávala menej ako minúta.

Josh Christopher predviedol 3 body pre Houston, pričom do konca štvrtiny zostávalo 10 sekúnd, kým Chris Boucher s 3 pri bzučiaku spôsobil, že Raptors viedli 104:92 na štvrtom mieste.

TIP-INY

Raptors: Fred VanVleet sedel s bolesťou v ľavom slabine. … Boucher mal 16 bodov z lavičky. … Toronto urobilo 15 z 39 trojok.

Rakety: Eric Gordon vynechal tretí zápas za sebou pre zranenie chodidla. … Jalen Green, celkovo druhý výber v drafte, mal 18 bodov. … Wood mal 17 bodov a 11 doskokov. … Rockets mali 21 obratov.

NASLEDUJÚCI

Raptors: Host Denver v sobotu večer.

Rockets: Zahrajte si prvý zo štyroch priamych cestných zápasov v pondelok večer v Utahu.