Spartak sa v menšine vyhol prehre v kontrolnom zápase s Pjunikom

Futbalisti moskovského "Spartaku" hrali v záverečnom kontrolnom zápase na sústredení v Dubaji nerozhodne s arménskym "Pjunikom", pričom väčšinu času hrali v menšine.

Stretnutie, ktoré sa odohralo v piatok 11. februára, sa skončilo výsledkom 1:1. Hostia sa ujali vedenia v 66. minúte, červeno-bielych zachránil od prehry kapitán tímu Georgiy Jikia (84).

V 35. minúte bol z ihriska stiahnutý útočník Spartaka Quincy Promes za úder súpera do tváre. Potom sa predstavitelia "červeno-bielych" pokúšali rokovať s Pjunikom o výmene Promesa, no trénerský štáb arménskeho klubu to dvakrát - po odvolaní a cez prestávku - odmietol.

„Napriek tomu, že Promes neudal žiadny úder lakťom a trénerom Pjuniku sme to počas prestávky zopakovali, arménska strana odmietla hrať 11 na 11,“ povedal Dmitrij Zelenov, vedúci tlačovej služby Spartaka. o situácii novinárom.

Ironicky sa situácia hrala aj na oficiálnom červeno-bielom účte na Twitteri.

"Spartak" dvoma výhrami vyrovnal štvrtý testovací zápas na sústredení v SAE.

Červeno-bieli odohrajú najbližšie sústredenie v tureckom Beleku od 15. februára do 19. februára, kde ich čakajú ešte dva kontrolné zápasy proti Neftechimiku Nižnekamsk (18. februára) a Šachtaru Karaganda (19. februára).

Spartak oficiálne obnoví sezónu 26. februára derby proti CSKA v rámci 19. kola majstrovstiev Ruska.