Rusko nezískalo zlaté medaily na olympijských hrách už štvrtý deň po sebe

Ruská výprava získala v ôsmy deň olympijských hier v Pekingu jednu medailu. Stala sa prvou pre ruský tím za posledné dva dni, v predvečer udeľovania cien mali Rusi č. Rusi už štyri dni nemajú zlato.

Lyžiar Alexander Bolšunov získal striebornú medailu v pretekoch na 15 km v klasickom štýle so samostatným štartom. Prehral iba s Fínom Iivom Niskanenom. Pre Boľšunova je to už druhé ocenenie v Pekingu, predtým vyhral skiatlon. Bolshunov sa tiež so šiestimi medailami stal držiteľom rekordu v počte olympijských ocenení medzi domácimi lyžiarmi, čím prekonal úspech Nikolaja Zimyatova.

Ruskému skeletonistovi chýbalo na olympijskú medailu 0,22 s Olympiáda 2022 Štvrté miesto v skeletone obsadil Alexander Treťjakov, na bronz mu chýbalo 0,22 s.

Ruská curlingová reprezentácia žien prehrala v ďalšom stretnutí turnaja s kolkami so Švajčiarskom (7:8), muži podľahli Švajčiarsku (3:6) a zdolali Dánsko (10:2).

Rusko sa na konci dňa posunulo v medailovom poradí z deviateho na ôsme miesto. Tím má dve zlaté, štyri strieborné a šesť bronzových medailí. Prvé miesto si udržalo Nemecko (7-4-0), nasledované Nórskom (6-3-5) a Holandskom (5-4-1).

Z hľadiska celkového počtu medailí vedú Nórsko a Rakúsko (14). Tím ROC a Kanaďania majú po 12 ocenení.

V sobotu sa bude hrať o šesť setov cien.

Olympijské hry v Pekingu sa konajú od 4. do 20. februára. Ruskí športovci kvôli sankciám WADA súťažia na hrách pod vlajkou Ruského olympijského výboru.