Guberniev označil za dôvod stratenej medaily Rusov v šprinte na olympiáde

Neúspešná streľba zabránila ruskej biatlonistke Kristine Rezcovovej získať medailu v pretekoch v šprinte na 7,5 km na OH v Pekingu. Pre RBC Sport to oznámil športový komentátor a šoumen Dmitrij Guberniev.

„Reztsová je múdra. Bolo jasné, že bude bojovať. Tretí ťah. Len neúspechy jej zabránili získať zaručenú medailu. Môže vyhrať prenasledovanie. Len to neodstráni otázky všetkým ostatným, ktorí nepodali najlepší výkon. Veľká vďaka patrí mojim priateľom z RBU (Ruská biatlonová únia. - RBC), že netrénovala so zvyškom tímu, “povedal Guberniev.

Šampiónka hier menovala ruskú ženu schopnú vyhrať šprintérske zlato na OH 2022 Nórska biatlonistka Marte Olsbu-Røiselandová vyhrala šprintérske preteky na OH. Reztsová s dvoma chybami stratila na Nórku 1 minútu 5 sekúnd a obsadila šieste miesto.

Výsledky ostatných Rusov:

13. Uliana Nigmatullina (+1,27,5, 2 minuly);

20. Irina Kazakevičová (+1,39,4, 1);

47. Svetlana Miroňová (+2,33,3, 3)

Biatlonisti 13. februára usporiadajú stíhacie preteky na olympijských hrách. Predtým ruskí biatlonisti získali bronz v miešanej štafete v Pekingu.