City ide s náskokom 12 bodov, Tottenham ohromil

LONDÝN: Manchester City vyskočil na čelo Premier League s náskokom 12 bodov víťazstvom 2:0 proti Brentfordu, zatiaľ čo štyri najlepšie ponuky Tottenhamu utrpeli ranu pri dramatickej prehre 3:2 proti Southamptonu v stredu. Tím Pepa Guardiolu predĺžil svoju sériu bez prehry v lige na 14 zápasov vďaka trestu Riyada Mahreza v prvom polčase a zásahu Kevina De Bruyneho po prestávke na Etihad Stadium. City v predchádzajúcom ligovom zápase uspeli v zápase so Southamptonom 1:1, ale dostali sa späť na správnu cestu a hromadili tlak na druhý Liverpool, ktorý vo štvrtok hostí Leicester v jednom zo svojich dvoch zápasov proti majstrovi.

City urobilo šesť zmien v tíme, ktorý minulý víkend porazil Fulham v FA Cupe, pričom Jack Grealish a Kyle Walker vypadli len niekoľko dní po tom, čo bol Guardiola nútený brániť dvojicu počas noci v Manchestri. Zábery na sociálnych sieťach ukazujúce Grealish, Walker a Mahrez mimo dejisko v Manchestri. Ale Guardiola nemal problém so svojimi hráčmi, žartoval, že by dostali pokutu za to, že ho nepozvali. Mesto nebolo ovplyvnené rozruchom, pretože dominovalo od začiatku do konca, napokon sa prelomilo po 40. minút.Raheem Sterling vytiahol unáhlený kĺzavý zákrok od Madsa Roerslava, ktorý inkasoval penaltu, ktorú alžírsky krídelník Mahrez dôrazne premenil. City strelilo vražedný druhý gól v 69. minúte, keď brankár Brentfordu David Raya prihral priamo na Sterlinga. Hoci Raya strelu Sterlinga zachránil, Kevin De Bruyne sa vrhol na odrazenú loptu a chladnokrvne zakončil do prázdnej brány. „S výkonom som veľmi spokojný. Je to ťažké, keď bránia hlboko s 10 hráčmi,“ povedal Guardiola. „Liverpool má pred sebou dva zápasy, potom vidíme medzeru. Všetci sú tvrdá konkurencia, ale v tejto fáze je pôsobivé mať 60 bodov. Podarilo sa nám to neuveriteľne dobre." Na štadióne Tottenhamu Hotspur dostal domácich do popredia vlastný gól Jana Bednarka z 18. minúty.

Southampton bol vyrovnaný o päť minút neskôr, keď Armando Broja prešiel vedľa Huga Llorisa. Son Heung-min zasiahol Tottenham kontroverzným spôsobom v 70. minúte. Southampton mal pocit, že Broja bol faulovaný Emersonom Royalom v rozohrávke, ale David Coote mu dovolil hrať. pokračovať a Lucas Moura vybral Son, aby sa posunul domov z ôsmich metrov. Hostia, pravdepodobne vyprovokovaní sťažnosťami manažéra Tottenhamu Antonia Conteho na ich protesty, zareagovali pôsobivo. Mohamed Elyounoussi vyrovnal hlavičkou z 80. minúty po centri Jamesa Warda-Prowseho a poslal tak šéfa Saints. Ralph Hasenhuttl bežal na ihrisko, aby to oslávil. Che Adams prikývol domov o dve minúty neskôr po ďalšej presnej teórii Ward-Prowse. Steven Bergwijn si myslel, že zachránil Conteho od prvej domácej ligovej prehry s Tottenhamom, ale jeho snaha o prestávku bola zakázaná pre ofsajd.“ Musíme byť lepší, aby sme zvládali hru v rôznych situáciách. V tomto smere sa môžeme zlepšiť. Vedel som, že je pred nami veľa práce,“ povedal Conte. Tottenham zostáva siedmy, štyri body na štvrtý West Ham s tromi zápasmi v rukách. Aston Villa.Daniel James prestrelil Leeds v deviatej minúte, ale Philippe Coutinho vyrovnal v 30. minúte svojim druhým gólom z Villy od jeho januárového prestupu z Barcelony. Villa bol vpredu o osem minút neskôr, keď Coutinho zabezpečil Jacobovi perfektne vyváženú prihrávku. Ramsey zakončuje. Ramsey v 44. minúte zaútočil druhýkrát a ešte raz bol katalyzátorom Coutinho. Ale James znížil manko hlavičkou zblízka a Diego Llorente dokončil súboj Leedsu po 63 minútach. Ezri Konsa z Villy bol vylúčený v r. 87. minúta za dve rezervácie. Wilfried Zaha sa dostal z hrdinu na nulu, keď útočník Pobrežia Slonoviny minul penaltu po tom, čo strelil vyrovnávajúci gól Crystal Palace pri ich remíze 1:1 v Norwichi. Tretí spodný Norwich sa dostal do vedenia už po 39 sekundách, keď Teemu Pukkiho chybné úsilie sa premenilo na najrýchlejší gól v Premier League v tejto sezóne.