Siakam, Raptors porazili Thunder 117:98 a siedme víťazstvo v rade

OKLAHOMA CITY (AP) – Pascal Siakam zaznamenal 27 bodov a 16 doskokov, Fred VanVleet strelil šesť trojok a pridal 21 bodov a Toronto Raptors zdolali v stredu večer Oklahoma City Thunder 117:98 a získali siedme víťazstvo v rade.

Siakam začal rýchlo na ceste k streleckému výkonu 13:17. V prvých deviatich minútach hry mal 15 bodov pri streľbe 7 z 8.

Iskra viedla k tomu, že Raptors prekonali Thunder 34-22 v úvodnej štvrtine, keď strelili 68,4% z poľa, zatiaľ čo Thunder strelili len 31,8%.

Aleksej Pokuševski a Theo Maledon získali za Thunder zhodne 18 bodov. Lu Dort mal 15, zatiaľ čo Darius Bazley, Josh Giddey a Ty Jerome mali všetci 13.

Thunder sa presadili v druhej štvrtine, keď Jerome zrazil tri po sebe idúce 3-body. Lavička Oklahoma City prekonala Toronto 22:7 v prvom polčase, ale na rozdiele skóre nezáležalo, keďže Siakam odpovedal 21 bodmi v prvom polčase.

Thunder skončili polčas 9-3, ale Raptors viedli o osem bodov.

VanVleet začal nájsť svoj rytmus v druhom polčase, keď prekonal Thunder 7-2 a otvoril tretiu štvrtinu. V tomto období skončil s 10 bodmi a náskok Raptors narástol na 87:72.

Thunder porazili Raptors 110:109 9. decembra, pričom Shai Gilgeous-Alexander zaznamenal 26 bodov a Mike Muscala trafil 3-bodový gól. Ale ani Gilgeous-Alexander (vyvrtnutie pravého členka) ani Muscala (bolestivosť pravého členka) sa v stredu večer nehodili.

TIP-INY

Raptors: Scottie Barnes zaznamenal 17 bodov a Gary Trent Jr. 16. … OG Anunoby skončil s 15 bodmi a 10 doskokmi.

Thunder: Tre Mann minul všetkých šesť striel. … Kenrich Williams mal 12 doskokov a šesť asistencií, ale bol 0 ku 5 na 3 body.