Dudu inšpiruje Palmeiras do finále MS klubov

ABU DHABI: Dudu strelil jeden gól a vytvoril ďalší, keď Palmeiras v utorok porazil Al Ahly 2:0, aby sa dostal do finále Majstrovstiev sveta klubov a pripravil potenciálne súboje s Chelsea. Tvorca hry prepustil Raphaela Veigu na zápas. otvárací gól tesne pred polčasom a potom vypálený o sekundu pre víťaza Copa Libertadores Palmeiras na začiatku druhého polčasu. Brazílska strana čaká na víťaza stredajšieho druhého semifinále medzi Chelsea a saudskoarabským Al Hilalom, keď sa pokúsi ukončiť rozbeh z ôsmich titulov v rade pre európske kluby.

„Odmalička som o tom vždy snívala a vždy som bola priaznivcom Palmeiras,“ povedala Veiga. „Dudu mi dal skvelú loptu a ja som ju dokázal dobre odložiť. Viem, že sme ešte nič nevyhrali, ale urobili sme veľmi veľký krok týmto smerom.“ Zhruba dve tretiny z 15 000-miestneho štadióna Al Nahyan obsadili fanúšikovia Palmeiras v zelenom oblečení, z ktorých mnohí dosiahli 12 000. -kilometrový výlet zo Sao Paula, pri opakovaní minuloročného play-off o tretie miesto, ktoré vyhral na penalty Al Ahly. Stredopoliar Amr El Solia sa vrátil do tímu Al Ahly necelých 48 hodín po tom, ako začal prehru Egypta so Senegalom v r. finále Afrického pohára národov. Namáhavý prvý polčas si od Dudu vyžadoval štipku brilantnosti, aby ho prelomil, jeho obratný švih z Danilovej prihrávky poslal Veigu jasne do slotu za Aly Lotfy. pred prudkou strelou okolo Loftyho z tesného uhla.

Zdá sa, že africký šampión Al Ahly stiahol gól späť, keď sa Mohamed Sherif dotkol odrazenej lopty po tom, čo brankár Palmeiras Weverton vylial krotký zásah Ahmeda Abdelkadera, ale bol vylúčený pre ofsajd. Mizivé nádeje Al Ahlyho zhasli, keď bol vyslaný kapitán Ayman Ashraf. za hrozný zákrok proti Ronymu, jeho počiatočná žltá karta sa po kontrole VAR zmenila na červenú. Walid Soliman zamieril proti tyči hlboko v nadstavenom čase, chvíľu po tom, čo Weverton vytrhol snahu Mohameda Hanyho, hrdinu víťazstva Al Ahlyho nad Monterrey. v predchádzajúcom kole. Tretia semifinálová prehra v čo najväčšom počte pokusov proti brazílskym súperom zanecháva Egypťanov, ktorí sa snažia získať útechu z bronzu na druhý turnaj po sebe.“ Musíme ísť ďalej, musíme hrať o medailu pre. Nie je všetko stratené,“ povedal tréner Al Ahly Pitso Mosimane. „Mali by sme sa pokúsiť získať medailu pre kontinent. Musíme toho vyskúšať viac a budúci rok prísť znova a urobiť to lepšie."