Zrazu? Kto je lídrom v medailovom poradí OH 2022

Dnes, 10. februára, sa na OH 2022 v Pekingu začína šiesty medailový deň, uvádza bbabo.net.

V rámci neho sa Kazachstanci predstavia v dvoch športoch. Ako prví začínajú lyžiari. Ženy odštartujú preteky klasickým štýlom na desať kilometrov. Preteky sa začnú o 13:00 nur-sultánskeho času a Kazachstan budú reprezentovať Nadežda Stepashkina, Ksenia Shalygina, Angelina Shuryga a Valeria Tyuleneva.

Kazachstan bude mať zastúpenie aj vo voľnej akrobacii, kde sa uskutoční turnaj medzi zmiešanými družstvami. Začiatok je naplánovaný na 17:00. Kazachstan budú reprezentovať Zhanbota Aldabergenova, Akmarzhan Kalmurzaeva a Sherzod Khashirbaev.

Priamy prenos vystúpení Kazachstancov na olympiáde v Pekingu

Medailovú priečku momentálne vedie Nemecko, ktoré ako prvé získalo päť zlatých medailí. Majú aj tri striebra.

Na druhom mieste sú nórski atléti, ktorí získali už štyri zlaté, dve striebra a štyri bronzy. A do tretice - Švédsko (4-1-2). Nasleduje Holandsko a Čína. Rusko, ktoré získalo najviac medailí, je na deviatom mieste.