Gól Romelu Lukaku poslal Chelsea do finále MS klubov

Abu Dhabi, - Chelsea potvrdila svoje miesto vo finále MS klubov po tom, čo v semifinále porazila Al Hilal 1:0, ktoré sa hralo na štadióne Mohammeda bin Zayeda v Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty, štvrtok (10.2.2022) skoro ráno WIB . Hrdinom víťazstva Chelsea bol Romelu Lukaku, ktorý strelil víťazný gól.

Vo finále sa Chelsea v sobotu (1.12.2022) stretne s brazílskym klubom Palmeiras.

Hoci ho nesprevádzal tréner Thomas Tuchel z postrannej čiary, pretože bol pozitívny na Covid-19, tím Blues bol schopný kontrolovať hru. Chelsea sa v prvom polčase javila ako dominantná.

Chelsea prerušila patovú situáciu v 32. minúte, keď Lukaku skóroval po centri Kaia Harvetza.

Al Hilal nie je bez odporu. Dokázali sa dostať do množstva príležitostí a potrápili brankára Kepa Arrizabalagu. Medzi nimi bolo zdržanie strely Mooussu Maregu a jednou rukou zmarenie snahy Mohameda Kanna.

Chelsea v závere druhého polčasu ohrozila súperovu bránu, no dodatočný gól už nevytvorila.

Deň predtým sa vo finále presadil juhoamerický Palmeiras, ktorý v semifinále zdolal afrických šampiónov Al Ahly z Egypta 2:0.