Beat Brentford, Man City sú silní na čele tabuľky Miláno vs Lazio, obaja sebavedomí v anglickej lige: Hostia Brentford, Manchester City má navrch

Manchester, - Manchester City je čoraz pevnejšie na čele tabuľky Premier League alebo anglickej ligy po tom, čo v 24. týždni porazil Brentford so skóre 2:0, pokračoval na Etihad Stadium v ​​Manchestri vo štvrtok (10.2.2022) skoro ráno ranný WIB. Dva góly tímu Pepa Guardiolu strelili Riyad Mahrez a Kevin De Bruyne.

Ďalšie tri body robia City pevne na čele tabuľky so 60 bodmi z 24 zápasov. Liverpool je na druhom mieste so 48 bodmi z 22 zápasov, zatiaľ čo Brentford je stále na 14. pozícii s 23 bodmi. Ich pozícia by sa mohla posunúť, pretože Leeds United a Everton stále hrajú menej ako Brentford.

Prvých 20 minút bol zápas pomalý. City sa ťažko predieralo obranou Brentfordu napriek tomu, že bolo dominantné v držaní lopty. Prvá hrozba prišla až v 22. minúte, keď Raheem Sterling trochu neskoro chytil center Joaa Cancela pred bránu.

Ďalšiu šancu premárnil Sterling, keď jeho volej bol v 32. minúte ďaleko od bránky, o tri minúty neskôr v 35. minúte Aymeric Laporte prestrelil bránu.

Požiar vypukol v 40. minúte, keď Citizens dostali penaltu po tom, čo Sterlinga fauloval Mads Roerslev. Ako exekútor sa presadil Riyad Mahrez a v 40. minúte úspešne priviedol svoj tím 1:0.

Brentford odpovedal na gól z protiútoku v 43. minúte. Edersonov gól bol blízko k inkasovaniu, keď súperi využili chybu City, no do polčasu už žiadne ďalšie góly nepadli a skóre bolo stále 1:0.

City po prestávke okamžite dupli na plyn, aby zvýšili svoj náskok.

City prvýkrát zahrozili v druhom polčase v 54. minúte cez Cancela. Strela portugalského hráča bola stále slabá a tak ju mohol poľahky zabezpečiť brankár David Raya.

Domáci napokon zdvojnásobili svoj náskok v 69. minúte. Gól začal návnadou Raya, ktorá spadla k Sterlingovým nohám a následne okamžite vystrelila. Raya mohol odraziť, ale odrazenú loptu úspešne dokončil De Bruyne a upravil tak na 2:0.

City pokračovalo v neustálom napádaní aj v zostávajúcom čase zápasu, no ďalšie góly už nepadli, kým rozhodca zápas neukončil.

Zoradiť sa:

Manchester City (4-3-3): Ederson; Joao Cancelo, Ruben Dias, John Stones, Aymeric Laporte; Bernardo Silva, Rodrigo, Kevin De Bruyne; Riyad Mahrez (Jack Grealish 67'), Phil Foden (Ilkay Gundogan 71'), Raheem Sterling.

Brentford (3-5-2): David Raya; Kristoffer Ayer, Pontus Jansson, Ethan Pinnock; Mads Roerslev Rasmussen, Mathias Jensen, Christian Norgaard, Frank Ogochukwu Onyeka (Yoane Wissa 70'), Rico Henry; Sergi Canos (Joshua Dasilva 62'), Saman Ghoddos (Bryan Mbeumo 62')