Šport Správy

Líder ruskej reprezentácie v biatlone zamrzol na tréningu v Pekingu

Ruský biatlonista Alexander Loginov odišiel z večerného tréningu v Pekingu v predstihu s odvolaním sa na to, že mu bola zima. Informuje o tom "Match TV".

Tréning, ktorý sa uskutočnil 2. februára, sa začal o 16:00 miestneho času (11:00 moskovského času). Loginov strávil na tréningu asi hodinu, potom si zbalil veci, povedal trénerom, že mu je zima a odišiel smer šatne.

Teraz je teplota vzduchu na biatlonovom štadióne v Pekingu mínus 15 stupňov. Zároveň je v dôsledku silného vetra pocitová teplota pod mínus 20, poznamenáva kanál.

Biatlonisti Babikov a Burtasova získali zlato v singli mix double na ME v biatlone Popredný ruský biatlonista posledných rokov Alexander Loginov získal v minulej sezóne iba jednu medailu v individuálnom štarte, zlato bral v individuálnych pretekoch v Antholzi. Loginov podľa výsledkov Svetového pohára ukázal v súťaži jednotlivcov iba 17. výsledok.

V tejto sezóne má Loginov na konte už dve individuálne ocenenia - víťazstvo v šprinte (piata etapa v Oberhofe) a striebro v stíhacích pretekoch (šiesta etapa v Ruhpoldingu). V celkovom poradí mu patrí ôsme miesto.

Olympijské hry v Pekingu sa budú konať od 4. do 20. februára. V mužskom biatlonovom tíme boli Alexander Loginov, Eduard Latypov, Karim Khalili, Daniil Serokhvostov, Maxim Tsvetkov. Anton Babikov a Alexander Povarnitsyn sú náhradníkmi.