Šport Správy

Ruského hráča Washingtonu uznali za druhú hviezdu dňa v NHL

Ruského obrancu "Washington Capitals" Dmitrija Orlova uznali za druhú hviezdu dňa v National Hockey League (NHL). Informovala o tom tlačová služba ligy.

Včera večer sa "Washington" v základnej časti stretol vonku s "Pittsburgh Penguins". Zápas sa skončil víťazstvom Capitals 4:3 v predĺžení. Orlov strelil double, druhý puk obrancu v predĺžení priniesol víťazstvo hostí.

V rámci Capitals si asistenciu pripísal Rus Jevgenij Kuznecov. Kapitán mužstva Alexander Ovečkin strávil na ľade viac ako 21 minút, no bodovo sa mu nedarilo.

Panarin prekonal Dacjukov rekord v základnej časti NHL Hokej Ruský brankár "Washingtonu" Iľja Samsonov začal zápas na lavičke, ale už v siedmej minúte prvej tretiny nahradil v bráne zraneného Vítka Vanecheka. Výsledkom bolo, že Samsonov minul tri góly a predviedol 43 zákrokov.

Ruský útočník Jevgenij Malkin, ktorý hrá za Pittsburgh, strávil na ľade 19 minút a strelil gól.

Útočník Toronta Maple Leafs Mitchel Marner bol vyhlásený za prvú hviezdu dnešného zápasu NHL. V stretnutí proti New Jersey Devils, ktoré skončilo veľkým víťazstvom kanadského tímu so skóre 7: 1, útočník zaznamenal double a pridal dve asistencie. Treťou hviezdou dňa bol útočník New York Rangers Chris Kreider, ktorý pri výhre 5:2 nad Floridou Panthers strelil dva góly a pridal jednu asistenciu.