Double Orlov dal víťazstvo Washingtonu nad Pittsburghom

Rusko (bbabo.net), - Dva góly ruského obrancu Washington Capitals Dmitrija Orlova zabezpečili jeho tímu víťazstvo nad Pittsburghom po predĺžení.

"Tučniaci" v ďalšom zápase základnej časti NHL obsadili "Pittsburgh". Už v prvej tretine tímy potešili fanúšikov produktívnou hrou. Útočník „Washington“ Nick Dowd posunul svoj tím dopredu, no ruský „Tučniak“ Evgeni Malkin rýchlo vyrovnal.

V druhej polovici prvej tretiny Brian Rast rozladil brankára Ilju Samsonova druhýkrát, no gól Dmitrija Orlova umožnil hosťom ísť do prestávky za nerozhodného stavu.

V druhej tretine Rasť opäť priviedol Pittsburgh do vedenia, no hostí pripravil o víťazstvo Daniel Sprong. Tým pádom sa museli tímy identifikovať najsilnejších v predĺžení, kde o všetkom rozhodol druhý puk Orlova v zápase, ktorému asistoval Jevgenij Kuznecov - 4:3.

Líder “Washingtonu” Alexander Ovečkin pretiahol sériu bez bodov na štyri zápasy. Jevgenij Malkin pretiahol sériu úderov na deväť zápasov.