Šport Správy

Sanchez dva góly, Čile si zachováva nádej na kvalifikáciu na MS 2022

Sanchez, - Dva góly Alexisa Sancheza priviedli Čile k víťazstvu 3:2 nad Bolíviou v kvalifikačnom zápase MS 2022, v stredu (2.2.2022) ráno WIB. Toto víťazstvo udržuje nádej Čile kvalifikovať sa na majstrovstvá sveta 2022 v Katare.

Po dvoch zápasoch zostávajúcich pre každý tím sa Čile posunulo na piate miesto v 10-člennej juhoamerickej skupine s 19 bodmi.

Prvé štyri tímy sa automaticky kvalifikujú do Kataru a tím na piatom mieste vstúpi do play off s tímami z ázijských konfederácií.

Brazília a Argentína sa už kvalifikovali, zatiaľ čo tretí Ekvádor sa k nim takmer určite pripojí.

V súťaži doma sa Sanchez a jeho priatelia javili plní sebavedomia. Sanchez otvoril výhodu Čile, keď sa hra odohrala iba 14 minút. Žiaľ, túto výhodu sa v prvom polčase nepodarilo udržať.

O osem minút neskôr Bolívia vyrovnala skóre gólom Marca Enoumbu osem minút pred zostupom. V druhom polčase sa Čile vrátilo k útočnej hre. Opäť sa ujali vedenia gólom Marcelina Nuneza v 77. minúte. Prevaha Čile bola umocnená druhým gólom Sancheza štyri minúty pred koncom normálneho hracieho času.

Bolívia však ešte dokázala znížiť gólom Marcela Martinsa v 88. minúte.