Fabinho dáva Liverpoolu víťazstvo nad Burnley

Baku, 14. februára

Liverpool sa v strede reportovacieho týždňa spolu so zvyškom tímov zúčastňujúcich sa anglickej Premier League dokázal naplno vrátiť do národného šampionátu pomocou domáceho zápasu proti Leicestru (2:0) a pár dní po stretnutí na Anfielde sa od The Reds očakávala konfrontácia proti jasnému outsiderovi aktuálneho žrebu - Burnley.

The Reds túto zimu údajne tvrdo zasiahli odklady zápasov z rôznych dôvodov. Výsledkom bolo, že pred začiatkom víkendu boli jediným tímom v „elite“, ktorý odohral iba 20 zápasov. A čo je pre zverencov Seana Dycheho nanajvýš urážlivé je, že iba jedno stretnutie sa skončilo maximálnym úspechom a remízové ​​výsledky posledných troch súbojov boli len malým povzbudzujúcim kruhom, ktorý povzbudil tím, aby sa nevzdával v boji za lepší. budúcnosti.

Všetky tieto lyrické odbočky boli tímu Jurgena Kloppa ľahostajné, keďže pred nimi „červení“ vidia len chrbát Manchestru City a nadchádzajúce zápasy v európskej súťaži, ku ktorým sa neskôr pridajú aj rozhodujúce pohárové súboje. Vo všeobecnosti bude kalendár pre Liverpool v najbližšom období poriadne napätý, takže víťazstvo nad Leicesterom prišlo vhod a keďže sa Manchestru City podarilo deň predtým získať ďalšie tri body, Merseysiders nemali priestor na manévrovanie.

S najväčšou pravdepodobnosťou neboli nohy Kloppových hráčov po konfrontácii s "líškami" ani zďaleka najčerstvejšie, keďže hosťujúci Turf Moor od prvých minút akoby nevstúpil do hry správne. Liverpool dovolil súperom prelomiť priestor medzi líniami svojej obrany so závideniahodnou vytrvalosťou a len útočiaci „bordový“ mal na svedomí, že tieto príležitosti nevyužil príliš ochotne. Došlo to dokonca až k tomu, že Alisson bol nútený zavinúť útočníka rivalov Rodrigueza ďaleko za hranice svojich možností, zatiaľ čo partneri k nemu pritiahli obranu!

V takomto tempe by bolo dosť ťažké dlho vydržať, čo pochopil aj samotný Klopp, aj jeho zverenci. Liverpool musel postupne všetkými dostupnými prostriedkami odsťahovať loptu z vlastnej polovice ihriska a to všetko preto, aby si hostia v závere prvého polčasu vyslúžili roh na ľavom krídle, z ktorého Mane predĺžil Trentov prihrávka na brankárov bližší roh ďalej na Fabinha v brankárovom páde a Brazílčan dvoma pokusmi prekonal pápeža v súboji zblízka.

Turf Moore málokedy vidí súboje proti vysoko postaveným súperom, kde sa domáci tím nehanbí vyvinúť vysoký tlak. V tomto duchu sa niesol celý prvý polčas, a preto bolo naozaj lákavé ho sledovať. O druhom polčase sa to už, žiaľ, povedať nedalo. Liverpool začal mať viac v držaní lopty a Burnley úprimne klesol po fyzickej stránke. To nakoniec viedlo k tomu, že si „červení“ väčšinou dovolili hrať aj v úderoch a zároveň ich nikto nemohol potrestať.

Ku koncu zápasu začali The Reds robiť veľa chýb pred svojimi držadlami a len zázrakom neuzavrel tento zápas Jota v 86. minúte, keď po centri minul vzdialenejšiu žrď. pokutového územia, dostal prihrávku z pravého krídla od Salaha. Mimochodom, Mohamed na rozdiel od Sadia Manea hral od zvončeka k zvonu. A zároveň sa Kloppov tím zaobišiel bez jeho ďalších gólov v tejto sezóne.

V ďalšom kole odohrá Burnley vonkajší zápas proti Brightonu a Liverpool v strede týždňa v Lige majstrov UEFA zavíta do Interu Miláno, po ktorom sa cez víkend predstaví na šampionáte proti Norwichu na Anfielde.

V 25. kole anglickej Premier League zavítal do Norwichu líder Manchester City.

Hralo sa v totálnej prevahe „občanov“, čo sa odrazilo aj na konečnom skóre. Raheem Sterling zaznamenal hetrik a Phil Foden strelil ďalší gól na začiatku druhého polčasu. Treba podotknúť, že Ukrajinec Oleksandr Zinchenko odohral v rámci hostí celý zápas.