Prvý polčas Liverpool porazil Burnley 1:0

Burnley – Dominantou hry Liverpool sa v nedeľu (13. 2. 2022) v anglickej Premier League na Turf Moor dočasne ujal vedenia 1:0 nad hostiteľským Burnley.

Prevahu Liverpoolu otvoril gólom Fabinho.

Liverpool mal dominantné držanie lopty (67 %) a urobil 6 pokusov, z toho štyri proti Burnley. V prvých 10 minútach prišli tri hrozby z Liverpoolu cez Mohammeda Salaha, Andrewa Robertsona a Trenta Alexandra Arnolda, ktoré stále nepriniesli výsledky.

Ale Burnley sa v skutočnosti dostalo do dvoch čistých šancí, keď kop Josha Brownhilla v 14. minúte a Maxwela Corneta v 17. minúte ešte dokázali zachrániť brankár Alisson. Liverpool odpovedal, keď strelu Nabyho Keitu pravačkou mohol v 21. minúte ešte poistiť brankár.

O osem minút neskôr chytil aj tvrdý nákop Sadia Manea hosťujúci brankár. Neúspech Liverpoolu prelomil v 40. minúte gólom Fabinho po rohovom kope. Stav 1:0 vydržal až do polčasu.

Zoradiť sa

Burnley: Burnley: Pápež; Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters; Lennon, Westwood, Brownhill, Cornet; Rodriguez, Weghorst. Náhradníci: Hennessey – Lowton, Cork, Barnes, McNeil, Stephens, Collins, Bardsley, Long

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Keita, Salah, Mane, Firmino. Návrh:

Kelleher, Konate, Thiago, Milner, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas, Jota, Diaz, Elliott.