Al Arabi vyhral Superpohár po tretíkrát

KUVAIT CITY 13. februára: Al Arabi SC vyhral po tretíkrát Superpohár, ktorý sa konal na medzinárodnom štadióne Jaber, keď strelil 4 penalty vs 3 penaltové body, ktoré strelil Kuwait SC po skončení riadnej hracej doby, ktorá sa skončila nerozhodne 1:1.

Väčšinu prvého polčasu ovládol Al Arabi SC. Prvý gól strelil v 14. minúte Al Khalaf. V druhom polčase Kuwait SC hral lepšie a vyrovnal z pokutového kopu Al Mahdi Rahma v 50. minúte.

Superpohár sa začal v roku 2008 jediným zápasom, teda víťazmi Amiri Cupu a víťazmi ligových zápasov. Al Arabi dosiahol zápas o Superpohár ako šampión Premier League, zatiaľ čo Kuwait SC vyhral Amiri Cup. Qadisyah SC vyhral 6-krát, Kuwait SC 5-krát a Al Arabi vyhral 3-krát.