Rusko je po najlepšom dni na OH 2022 v medailovom poradí na siedmom mieste

Ruskí športovci získali v nedeľu 13. februára jednu zlatú, jednu striebornú a dve bronzové medaily, po ktorých sa ruská výprava vyšvihla na siedme miesto v medailovej bilancii.

Lyžiarky, ktoré vyhrali štafetu, ale aj družstvo žien deň predtým, priniesli zlato do prasiatka národného tímu. Zlaté medaily získali Alexej Červotkin, Alexander Bolšunov, ktorý sa stal dvojnásobným olympijským víťazom v Pekingu, ako aj Denis Spitsov a Sergej Ustyugov.

Lyžiari ruskej reprezentácie získali olympijské zlato v štafete prvýkrát po 42 rokoch.

Ruskí lyžiari získali zlato v olympijskej štafete po prvý raz po 42 rokoch ZOH 2022 Korčuliar na krátkej dráhe Konstantin Ivliev získal v nedeľu striebornú medailu v pretekoch na 500 m. Biatlonista Eduard Latypov v prenasledovaní a rýchlokorčuliarka Angelina Goliková získali bronzové medaily na 500 m.

Aj 13. februára sa mužský curlingový tím dočkal ďalšieho víťazstva, keď zdolal taliansky tím vysoko 10:7.

Nedeľa bola pre Rusov najúspešnejším dňom na hrách v Pekingu, predtým ešte ruskí športovci na olympiáde v hlavnom meste Číny nedostali štyri medaily za deň.

Ruský národný tím má teraz 17 ocenení rôznych štandardov (štyri zlaté medaily, päť strieborných, osem bronzových). Ruský tím sa v medailovej bilancii posunul na siedme miesto, keď zdolal čínsky tím (4-3-2). Medailové poradie vedie Nórsko (9-5-7), druhé Nemecko (8-5-1) a tretie Spojené štáty (6-5-1).

V pondelok 14. februára sa budú žrebovať štyri sady cien.

Olympijské hry v Pekingu sa konajú od 4. do 20. februára. Ruskí športovci kvôli sankciám WADA súťažia na hrách pod vlajkou Ruského olympijského výboru.