Ruský biatlonista prvýkrát na olympijských hrách získal medailu v prenasledovaní

Ruský biatlonista Eduard Latypov obsadil na OH v Pekingu tretie miesto v stíhacej jazde (prenasledovaní) na 12,5 km.

Ako prvý dobehol Francúz Quentin Fillon Maillet v čase 39:07,5. Neurobil ani jednu chybu. Druhé miesto obsadil Nór Tarjei Boe (39:36,1) s jednou penalizáciou na prvej strelnici.

Súťažiť o zlato Latypovovi prekazila chyba na poslednej palebnej čiare. Rus odchádzal do posledného segmentu pretekov s miernym náskokom pred Beom a Talianom Lukasom Hoferom, no v cieli strácal na Nóra sedem sekúnd.

Predtým Rusi nikdy nezískali olympijské medaily v stíhacích pretekoch mužov.

Nór Røiseland získal zlato v biatlone na OH 2022 Rus Maxim Cvetkov skončil na 17. mieste. Ďalší dvaja Rusi Alexander Loginov a Daniil Serokhvostov dokončili preteky na 27. a 39. mieste.

Latypov priniesol ruskému tímu druhú medailu v biatlone na tejto olympiáde. Už skôr Rusi získali bronz aj v zmiešanej štafete (Ulyana Nigmatullina, Kristina Reztsova, Alexander Loginov, Eduard Latypov). V hodnotení biatlonových medailí vedú Nóri so štyrmi zlatými a štyrmi bronzmi. Na druhom mieste sú Francúzi s jedným zlatým a tromi striebornými oceneniami. Nasledovalo Nemecko s jednou zlatou medailou.

Latypov priniesol do prasiatka ruských olympionikov siedmu bronzovú medailu na hrách v Pekingu. Rusi brali aj štyri zlaté a štyri strieborné.