Hokejové tímy Fínska a Švédska sa prebojovali do 1/4 finále olympiády

Národné tímy Fínska a Švédska postúpili priamo do 1/4 finále olympijského turnaja na hrách v Pekingu 2022 po výsledku priameho zápasu skupinovej fázy, v ktorom Fíni zdolali Švédov v predĺžení.

Zápas C-skupiny, ktorý sa konal v nedeľu, sa skončil výsledkom 4:3 (0:0, 0:3, 3:0, 1:0) v prospech Fínov, ktorí po 40 minútach hry prehrávali 0:3.

Ruský hokejista obvinil Čechov zo simulovania po prehre na OH 2022. Harri Pesonen strelil víťazný gól v 63. minúte, Iiro Pakarinen (56 a 58) strelil double Fínom (56 a 58), Teemu Hartikainen strelil ďalší gól (46). Švédi skórovali Lukas Walmark (25), Lukas Bengtsson (29) a Anton Lander (32).

Fínska reprezentácia získala v troch zápasoch 8 bodov a obsadila prvé miesto v skupine C. Do 1/4finále sa kvalifikovalo aj švédske družstvo (7 bodov), ktoré si zabezpečilo najlepšie umiestnenie spomedzi tímov, ktoré obsadili vo svojich skupinách druhé miesta pred harmonogram.

Slovenskí reprezentanti v nedeľu v ďalšom skupinovom zápase zdolali Lotyšsko 5:2 a obsadili tretie miesto v tabuľke kvarteta. Lotyšský tím prehral všetky tri zápasy skupiny a zostal na štvrtom mieste.