Azerbajdžanská trampolínistka Seljan Makhsudova získala na Svetovom pohári v Baku striebornú medailu

Baku, 13. februára

Reprezentantka Azerbajdžanu Selzhan Makhsudova získala striebornú medailu na Svetovom pohári v gymnastike na trampolínach v Baku.

Ako sme informovali, rozhodcovia ohodnotili výkon našej gymnastky na 52,780 bodu.

Víťazkou súťaže sa stala ruská pretekárka Irina Kundius s 53 900 bodmi. Prvú trojku uzavrel Talian Giorgi Giampieri (51,820 b.).

Pripomeňme, že trampolínová gymnastika v Azerbajdžane sa začala rozvíjať od konca roku 2013. Svetový pohár v tomto športe sa v Baku koná už piatykrát.

Upozorňujeme, že športoví fanúšikovia môžu súťaž sledovať naživo na televíznom kanáli Idman.

Súťaže sa konajú na základe osobitného povolenia Kabinetu ministrov Azerbajdžanskej republiky v súlade s karanténnymi pravidlami a hygienickými a epidemiologickými požiadavkami platnými v našej krajine a bez účasti divákov.

Už tradične bude ocenená tradičná AGF Trophy gymnasta s najvyšším počtom bodov v pohárových súťažiach.