Rusko predbehlo Čínu v hodnotení olympijských medailí

Ruský tím sa posunul o jednu pozíciu na siedme miesto v hodnotení tímových medailí na olympijských hrách v Pekingu.

Stalo sa tak po víťazstve lyžiarov v štafete na 4 × 10 km. Ruskí lyžiari Alexej Červotkin, Alexander Bolšunov, Denis Spitsov a Sergej Usťugov vyhrali v cieli viac ako minútu pred reprezentantmi Nórska. Tretí boli Francúzi.

Ruskí olympionici získali na týchto hrách štvrté zlato. V neoficiálnom poradí tímov Rusko predbehlo hostiteľov OH. Čína, podobne ako Rusko, má štyri zlaté, ale je podradená v počte strieborných (tri až štyri pre Rusko) a bronzových ocenení (jedno pre Čínu a šesť pre Rusko).

Biatlonista počas pretekov stratil vedomie. To hlavné na OH 2022 Rusko je v celkovom počte ocenení druhé za Nórskom, ktoré má 18 medailí. Rusko má 14 ocenení, podobne dopadlo Nemecko a Rakúsko. Nemci sú na prvom mieste medailovej bilancie vďaka väčšiemu počtu zlatých medailí (osem), Rakúšania majú štyri zlaté, no v počte strieborných medailí sú pred Ruskom (šesť).