Šport Správy

Dramatické, 10 hráčov Atlético Madrid porazilo Getafe

Jakarta, - Zápas plný drámy sa predviedol, keď Atletico Madrid v nedeľu (13.2.2022) skoro ráno WIB vyhralo v 24. týždni španielskej ligy na ihrisku Wanda Metropolitano v Madride dramaticky 4:3 nad Getafe.

Angel Correa strelil za Atletico dva góly a na ďalších dvoch sa podieľali Matheus Cunha a Mario Hermoso. Getafe medzitým strelilo tri góly z dvoch penalt Enesa Unala a kopačky Borju Mayorala.

Tento výsledok dočasne dvíha Atletico na štvrté miesto s 39 bodmi, o úroveň vyššie ako Barcelona. Getafe je zatiaľ na 15. mieste s 25 bodmi.

Domáci sa okamžite dostali do zlatej príležitosti po nariadení pokutového kopu v 9. minúte po faule Luisa Suareza brankárom Davidom Soriom. Ako exekútor sa presadil Suarez, no Soria to napravil, keď odrazil Suarezovu strelu.

Atlético napokon otvorilo skóre až v 20. minúte. Angel Correa sa dostal na výsledkovú tabuľu po centri Suareza hlavou do brány a zvýšil na 1:0.

Zverenci Diega Simeoneho zdvojnásobili skóre v 27. minúte. Tentokrát bol na rade Matheus Cunha, ktorý zdolal Davida Soriu zblízka. 2:0 pre Atlético.

Getafe nestojí na mieste. Borja Mayoral znížil v 30. minúte po centri od Jakuba Janktu. Skóre je 2-1.