Sebadeštrukcia Al-Hilala prehrala 4:0 s Al-Ahly v play-off MS klubov o tretie miesto

Saudskí a ázijskí šampióni mali dvoch mužov vylúčených proti egyptským gigantom, keďže turnaj v Abu Dhabi ukončili ponižujúco

Al-Ahly porazil v sobotu deväťčlenného Al-Hilala 4:0 a obsadil tretie miesto na majstrovstvách sveta klubov FIFA, keď sa saudskoarabský šampión sám zničil na „Arab Classico“ v ​​Abú Zabí.

Zatiaľ čo víťazstvo prinieslo egyptským gigantom druhú bronzovú medailu za sebou na turnaji, hlavným bodom diskusie bol výkon Al-Hilala.

Ak ázijskí šampióni začali pomaly pri svojej porážke 1:0 s Chelsea v semifinále, nebolo to nič proti udalostiam na štadióne Al-Nahyan, kde sa na rozdiel od zápasu pred tromi dňami nekonalo žiadne stretnutie v druhom polčase, ktoré by znamenalo hráči mohli opustiť ihrisko so zvýšenou reputáciou.

Tento zápas sa prehral v nočnej more prvých 30 minút, keď stredný obranca Yasser Ibrahim skóroval dvakrát a Al-Hilal nechal vylúčiť Matheusa Pereiru a Mohameda Kanna. V skutočnosti musel byť celý prvý polčas jedným z najbolestivejších v slávnej histórii 17-násobného saudskoarabského šampióna.

Náznaky tam boli hneď od výkopu.

Brankár Mohamed Al-Owais, ktorý bol v tíme pri svojom debute ako jedna z mnohých zmien vykonaných šéfom Hilal Leonardom Jardimom, mal takmer najhoršie štarty, keď v úvodných 30 sekundách prehodil nízky kríž.

10-násobní africký šampióni pokračovali v začiatkoch a nebolo prekvapením, že sa po ôsmich minútach ujali vedenia tým najjednoduchším spôsobom. Obrana Saudskej Arábie nebola nikde vidieť, keď si Maaloul švihol loptu z priameho kopu z ľavej strany a tam bol nepokrytý Ibrahim, ktorý hlavičkoval z tesnej blízkosti.

Veci sa zhoršili o minúty neskôr, keď sa Al-Hilal znížil na 10 mužov a Pereira bol vylúčený za neuvážený faul. A potom Red Giants, ktorí pravdepodobne skórovali zakaždým, keď vstúpili na súperovu polovicu, zvýšili svoj náskok.

Mohamed Hany pustil prudkú strelu spoza šestnástky, ku ktorej sa dobre dostal Al-Owais, ale odrazená lopta sa odrazila na Ibrahimovi, ktorý hlavou prekonal jeho a svojho tímu.

V 25. minúte mali byť tri, keď efektný Maaloul vtrhol na ľavú stranu do šestnástky a jeho strelu len tak tak vytiahol brankár.

Nebol čas stráviť túto chybu, pretože Al-Hilal boli potom zredukovaní na deväť mužov. Tímu sa práve podarilo získať prvý rohový kop a počas toho, ako ho likvidovala egyptská obrana, Kanno nepochopiteľne kopol do Ibrahima, ktorý sa zrútil na podlahu. Po kontrole videa francúzsky rozhodca Clement Turpin rýchlo ukázal stredopoliarovi, ktorý bol taký pôsobivý v predchádzajúcich zápasoch, červenú kartu.

Ak existovali nejaké pochybnosti o výsledku zápasu, päť minút pred prestávkou boli rozptýlené. Ahmed Radwan dribloval po ľavej strane šestnástky a keď sa jeho pokus o prihrávku odrazil od obrancu Muteba Al-Muffarija, dokázal loptu vtesnať k bližšej žrdi.

Al-Hilal potom hrali na hrdosť, čo znamenalo vyhnúť sa výprasku. V porovnaní s prvým bola úvodná časť druhého polčasu pokojná, Al-Ahly nedokázali pozbierať svoju skoršiu energiu, hoci Al-Owais bol rýchlo mimo, aby v prvých 10 minútach urobil niekoľko dôležitých zákrokov.

Hneď po hodine Al-Ahly zvýšili svoj náskok. Strela spoza hraníc od Amra El-Soleyu, ktorý prehral Egypt len ​​pred šiestimi dňami vo finále Afrického pohára národov, sa krásne zakrútila do dolného rohu.

Takmer okamžite mal Moussa Marega prvú šancu Al-Hilal, keď sa mu podarilo oslobodiť od obrany Al-Ahly, no Malijčanovu nízku strelu zachránil Ali Lotfi. Pre Al-Hilala to bolo také dobré, ako to bolo, keďže útoky Al-Ahly pokračovali, keď VAR prevrátil, čo by bol piaty gól pre ofsajd, a potom musel Al-Owais urobiť viac zákrokov.

To, že už 10-násobní africký šampióni nestrelili viac gólov, bolo pre Al-Hilala malým zľutovaním v ten najnešťastnejší z večerov pre najúspešnejší klub v histórii saudskoarabského a ázijského futbalu.