Chelsea po prvý raz vyhrala Majstrovstvá sveta klubov FIFA

Rusko (bbabo.net), - Londýn "Chelsea" sa stal víťazom klubového svetového šampionátu. Vo finále turnaja anglický klub zdolal brazílske "Palmeiras" v predĺžení - 2:1.

Tradične to bol víťaz Európskej Ligy majstrov, kto bol považovaný za favorita Majstrovstiev sveta klubov. Úprimne povedané, takmer nikto nepochyboval o tom, že tentoraz získa trofej európsky tím.

Ale napriek zjavnému rozdielu v triede čelila Chelsea v oboch stretnutiach v Emirátoch odporu. Blues v semifinále zdolali s minimálnou prevahou Al-Hilala zo Saudskej Arábie (1:0) a v rozhodujúcom zápase len ťažko zdolali majiteľa Libertadores Cupu Palmeirasa. Riadny hrací čas sa skončil remízou 1:1 (proti Angličanom skóroval Romelu Lukaku a Rafael Veiga z Palmeirasu) a v predĺžení stanovil konečný výsledok presným pokutovým kopom Kai Havertz - 2:1.

Treba si uvedomiť, že posledné MS klubov boli posledné, na ktorých sa súťažilo v obvyklom formáte. Od najbližšieho žrebovania turnaj nahradí Pohár konfederácií a zúčastní sa ho 24 najlepších tímov planéty – osem z Európy, šesť z Južnej Ameriky, po tri z Afriky, Ázie a Severnej a Strednej Ameriky a jeden klub z Oceánie. Podľa koncepcie FIFA by sa nový turnaj mal uskutočniť budúci rok.