Surprise, Achad a Fadona sa kvalifikujú do finále Mandiri Tennis Open

Jakarta, - Prekvapenie, ktoré urobil Achad Imam Maruf, pokračovalo aj na turnaji Mandiri Tennis Open 2022. Nenasadený reprezentant zo Západnej Papuy úspešne postúpil do finále tohto turnaja, keď porazil Anthonyho Susanta (Východná Jáva) v The Sultan Hotel & Residence Jakarta v sobotu (12. /12). /2/2022).

Achad vyhral v dvoch setoch nad druhým nasadeným s konečným skóre 6-4 7-6 (3).

"Obaja sme v rovnakom veku a ja prehrávam častejšie, takže si myslím, že nie je čo stratiť." Našťastie teraz môžeme vyhrať,“ povedal Achad, ktorý vstúpil do hlavného kola na divokú kartu, pretože jeho národné umiestnenie nebolo dostatočné.

Vo finále v nedeľu (13.2.2022) sa Achad opäť stretne s reprezentantom Východnej Jávy M. Rifqim Fitriadim (23), ktorý je na prvom mieste, pretože je ukotvený v indonézskom rebríčku číslo jedna. V semifinále Rifqi porazil Ega Uneputty (Bangka Belitung) 6-3 7-5.

„Tento výsledok vysoko prekonal očakávania, najmä to, čomu bude čeliť, je tenista číslo jeden. Rovnako ako predchádzajúci zápas, budem len bojovať,“ povedal muž narodený v Bantul, DIY.

V ženskej skupine prekvapila aj Fadona Titalyana (21). Tenistovi z Južného Kalimantanu sa podarilo zbaviť Beatrice Gumulyaovej z východnej Jávy. Štvrtý nasadený vyhral nad druhým nasadeným s konečným umiestnením 6-4 6-2.

"Nebolo to bremeno hrať, dôležité je najprv brániť s loptičkami, ktoré zostali dlho pri základnej čiare, dôležité je nezomrieť sama," povedala žena narodená v Kediri.

Vo finálovom kole sa Fadona stretne s najlepšie nasadenou Aldilou Sutjiadi, ktorá vyhrala semifinále medzi Východnou Jávou a Jessy Rompies. Aldila vyhrala nad tretím nasadeným skóre 7-5 6-3. „Dúfam, že zajtrajšie finále zahráme lepšie. Dôležité je, len si to užiť,“ uzavrel Fadona.

Semifinálové výsledky, sobota (2.12.2022)