Reds tesne pred City

LONDÝN: Liverpool udržal tlak na lídra Premier League Manchester City, keď Fabinho spečatil víťazstvo 1:0 nad Burnley, zatiaľ čo najlepšia štvorka Tottenhamu utrpela novú ranu, keď v nedeľu prehrala s Wolves 2:0. Fabinho udrel neskoro v prvom polčase na vetrom ošľahanom Turf Moor a zabezpečil Liverpoolu štvrté ligové víťazstvo v rade. Liverpool je deväť bodov za City s jedným zápasom v ruke, pretože The Reds odmietajú dovoliť, aby sa boj o titul stal dlhou korunováciou pre mužov Pepa Guardiolu.

City v sobotu dosiahlo 14 víťazstiev z posledných 15 ligových zápasov, keďže hetrik Raheema Sterlinga inšpiroval k výhre 4:0 v skromnom Norwichi. Guardiola je však presvedčený, že Liverpool dotlačí šampiónov až do cieľa a spôsobom, akým sa mu podarí preraziť. po ťažko vybojovanom úspechu proti spodnej časti tabuľky Burnley naznačuje, že je správne, že ich nepočíta. „Je to deväť bodov a potom 12 bodov, pretože väčšinu času hrá City pred nami. Sú to naozaj ťažké hry. To je dôvod, prečo nemyslíme na súboj o titul,“ povedal šéf Reds Jurgen Klopp. Po neistom začiatku, počas ktorého Burnley pohrozilo šokom, Fabinho obnovil poriadok päť minút pred polčasom. Brazílčan strelil domov piaty gól. v jeho posledných siedmich zápasoch potom, čo Mane hlavičkoval po rohu Trenta Alexandra-Arnolda. „Perfektné popoludnie. Prší a fúka vietor,“ povedal Klopp. „Dnes bolo všetko nastavené tak, aby to bola banánová šupka. Okolnosti sme skôr hrali, než aby sme ich trpeli.“ V severnom Londýne prehral Tottenham druhý domáci zápas po sebe, keď Wolves nasledovali v stredu po víťazstve Southamptonu. miest v Lige majstrov.“ Vytvorili sme si šance, no napokon hovoríme o ďalšej prehre. Musíme pracovať a vedieť, že to pre nás nebude ľahké. Je ťažké vysvetliť, ako sme začali,“ povedal Conte.

Raul Jimenez dal Wolves perfektný štart v šiestej minúte, Mexičan volejom domov po tom, čo brankár Tottenhamu Hugo Lloris slabo vylial snahu Leandera Dendonckera. V 18. minúte sa Lloris opäť zapojil do žalostnej prihrávky na Bena Daviesa, čo podnietilo prekvapeného obrancu k darčeku. Strelu Daniela Podencea tečoval Davinson Sanchez a Dendoncker zblízka. Wolves, ktorí sa vyšplhali o jeden bod nad Tottenham na siedme miesto, vyhrali štyri po sebe idúce najvyššie vonkajšie zápasy prvýkrát od roku 1980 Zahanbený obranca West Hamu Kurt Zouma odstúpil z remízy 2:2 proti Leicestru len niekoľko minút pred výkopom, keď muži Davida Moyesa uchmatli kontroverzný vyrovnávajúci gól na štadióne King Power Stadium. Zouma dostal od West Hamu dvojtýždňovú pokutu po tom, čo sa objavilo video, na ktorom francúzsky obranca kopal a fackoval do mačky. Napriek kritike jeho postoja si šéf Hammers David Moyes vybral Zoumu na druhý zápas po sebe od incidentu, len do 27. -ročný vytiahnuť, keď mu pri rozcvičke prišlo nevoľno. Štvrtý West Ham sa ujal vedenia po klinickom zakončení Jarroda Bowena v 10. minúte. Youri Tielemans vyrovnal z penalty tesne pred polčasom po prihrávke Aarona Cresswella rukou. Ricardo Pereira viedol Leicester vpredu po 57 minútach, ale v nadstavenom čase Dawson odvrátil Bowenov roh do siete cez nadlaktie, pričom tento gól prežil VAR recenziu za hádzanú.

„Pred zápasom bol chorý, chcel hrať, chceli sme, aby hral tiež. Keď sa dostal von, nemyslel si, že by to bolo možné,“ povedal Moyes o Zoume. Newcastle zvýšil svoju snahu o prežitie, keď Kierana Trippiera z priameho kopu zabezpečil víťazstvo 1:0 proti Aston Ville v St James’ Park. The Magpies, víťazi troch po sebe idúcich ligových zápasov prvýkrát od roku 2018, sú štyri body nad pásmom zostupu. Trippier prekonal svoj priamy kop cez Emiliana Martineza v 35. minúte a dosiahol svoj druhý štandardný gól v po sebe nasledujúcich zápasoch.