City rozdrvilo Sporting, Messi minul Real Madrid z pokutového kopu a Mbappe zabezpečil víťazstvo PSG v osemfinále Ligy majstrov.

Anglický "Manchester City" porazil lisabonský "Sporting" v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov, informuje korešpondent bbabo.net.

Stretnutie mužstiev sa konalo na štadióne "Jose Alvalade" v Lisabone a skončilo sa výsledkom 5:0 v prospech hostí.

Wards Josepa Guardiolu sa v prvom polčase výrazne snažili o víťazstvo, keď strelili štyri góly bez odpovede. Začiatok vylúčenia v siedmej minúte zariadil Riyad Mahrez. O desať minút neskôr Bernardo Silva zdvojnásobil vedenie (17.). Na konci polhodiny hry zvýšil skóre Phil Foden (32.) a minútu pred prestávkou Silva strelil double.

V 58. minúte strelil Raheem Sterling piaty gól proti Sportingu a stanovil konečné skóre.

V paralelnom zápase v Paríži vyhral miestny "Paris Saint-Germain" minimálne víťazstvo nad madridským "Realom". Navyše v 62. minúte nestrelil penaltu parížsky útočník Lionel Messi. Víťazstvo PSG priniesol Kylian Mbappe, ktorý skóroval v 94. minúte.

Odvetné zápasy sa uskutočnia 10. marca v Manchestri a Madride.