Latypov sa ospravedlnil za zlyhanie v biatlonovej štafete

Ruský biatlonista Eduard Latypov sa ospravedlnil za výkon v štafete na 4x7,5 km na OH v Pekingu.

"Je mi ľúto, že sa to stalo." Dnes sme bojovali o zlato. Každý chcel vyhrať. Chalani urobili maximum, aby to dosiahli, “cituje ho Sport24.

Podľa športovca to v jeho štádiu „nefungovalo“. "Streľba v stoji je niečo s niečím," dodal Latypov.

Biatlonista verí, že bronz je hodný výsledok. "Je dobré, že sa nám podarilo udržať aspoň tretie miesto," uzavrel.

Matycin nazval bronz v biatlonovej štafete stimulom pre budúce víťazstvá OH 2022 Ruskí biatlonisti získali bronz v štafete. Okrem Latypova sa pretekov zúčastnili Said Khalili, Alexander Loginov a Maxim Tsvetkov. Rusi boli od prvej etapy na čele vďaka dobrej streľbe. Khalili minul jeden, Loginov dva a Cvetkov zasiahol všetky terče.

Pred poslednou palebnou čiarou bol Latypov prvý, ale päťkrát netrafil, dostal dve penalty a skončil tretí. Nóri sa stali olympijskými víťazmi. Striebro získal francúzsky tím.

Po prejazde cieľom si Rus kľakol a rozplakal sa. Spoluhráči sa ho snažili podporiť. Hlavný tréner ruskej mužskej biatlonovej reprezentácie Jurij Kaminskij vysvetľoval Latypovovu slabú streľbu na poslednej hranici náporom a tým, že si pretekár "zavesil medailu na krk priskoro."