McCollum vedie horúcu streľbu Pelikánov okolo Raptors

NEW ORLEANS (AP) – Prvé víťazstvo CJ McColluma s New Orleans bolo jedným z najdominantnejších výkonov Pelicans v sezóne.

McCollum, ktorý bol minulý týždeň vymenený z Portlandu, zaznamenal 23 bodov a Pelicans celkovo nastrieľali najlepších 58,4 % v sezóne, aby v pondelok večer porazili Toronto Raptors 120:90.

Bol to McCollumov tretí zápas s jeho novým klubom a jeho najefektívnejší. Urobil deväť z 13 striel, vrátane piatich z ôsmich z trojbodového rozpätia, a mal päť asistencií, štyri doskoky, dve zisky a ani jeden obrat.

„CJ, je to len osvedčený profesionál. Robí to už niekoľko rokov,“ povedal tréner Pelicans Willie Green. „Je to len líder vo všeobecnosti. Takže po príchode do nášho tímu robí veľa z toho istého."

Brandon Ingram zaznamenal 10 bodov a 11 doskokov. Jeho osem asistencií mu chýbalo dve k prvému triple-double, keď bol stiahnutý po odohraní 29 minút, pretože zápas nebol blízko – a pretože New Orleans hrá znova v utorok večer.

"Nie som taký rozrušený," povedal Ingram. "Radšej by som si oddýchol v tom štvrtom štvrťroku."

Jonas Valanciunas zaznamenal 18 bodov a deväť doskokov za 28 minút a veľký rezervný hráč Jackson Hayes pridal 14 bodov za New Orleans, ktoré nikdy nezaostávalo a viedlo až o 34 bodov.

Fred VanVleet zaznamenal 20 bodov a Pascal Siakam pridal 18 bodov pre Toronto, ktoré prehralo dva v rade po sérii ôsmich víťazstiev.

"Bola to hrozná hra," povedal Siakam. "Vyšli skoro a dostali sa do vedenia a len strieľali." Bola to len jedna z tých nocí."

Raptors nastrieľali najhorších 30,5 % v sezóne (29 z 95) a hra by mohla byť vyrovnanejšia, keby Toronto, ktoré sa v NBA umiestnilo na druhom mieste v útočných doskokoch, nezachytilo 20 vlastných stratených striel a tie nepremenilo. do 24 bodov za druhú šancu.

"Začali sme pomaly na oboch stranách," povedal tréner Raptors Nick Nurse. "Docela skoro sa to zmenilo na naozaj zlú noc."

Na druhej strane, Pelicans mali sezónne maximum 36 asistencií ako tím na 45 gólov z poľa a remizovali sezónne maximum so 16 3s na 36 pokusov (44,4%).

"To je to, čo chceme urobiť z našej tímovej identity," povedal Ingram. "Bolo to pre nás sústredenie sa do dnešného večera, len zapojiť všetkých, uistiť sa, že lopta skáče a čo najlepšie strieľať na podlahu."

Green povedal, že bol „rozhodne ohromený“ výkonom svojho klubu, ktorý dôrazným spôsobom zastavil sklz v dvoch zápasoch.

"Je to pôsobivé v spôsobe, akým sme to urobili, počnúc našou obranou, posúvaním lopty, dôverou jeden druhému," povedal Green. „Nie v každom zápase sa nám podarí získať 36 asistencií, ale je skvelé to urobiť. Pre chlapcov je skvelé, že si navzájom dôverujú."

TIP-INY

Raptors: Rezervný Chris Boucher zaznamenal 15 bodov, pričom zasiahol deväť z 12 trestných hodov za 23 minút. … VanVleet zaznamenal najmenej 20 bodov v siedmich zápasoch po sebe. … Siakamova séria 20-bodových zápasov sa prerušila na šesť. … The Raptors zaznamenali iba sedem bodov zo 14 obratov Pelicans.

Pelicans: Tony Snell hral prvýkrát odkedy bol vymenený z Portlandu v rámci dohody, ktorá priviedla aj McColluma do New Orleans. Snell zaznamenal za 14 minút osem bodov, dva doskoky a asistenciu. … Herb Jones zaznamenal 11 bodov a rezervný strážca Garrett Temple zaznamenal tiež 11, pričom za 14 minút trafil tri zo štyroch 3-bodových striel a štyri z piatich striel celkovo.

KLEPNUTÉ KOLENO

Nurse povedal, že VanVleeta stiahol z hry po troch štvrtinách čiastočne kvôli nevyrovnanému skóre, ale aj preto, že jeho hviezdna garnitúra hrala v druhom polčase s boľavým kolenom.

"V polčase mi povedal, že dostal poklepanie na koleno," povedala sestra. "Posilnil to a dostal sa cez to, ale nemalo zmysel ísť s ním ďalej po treťom."

NASLEDUJÚCI

Raptors: Navštívte Minnesotu v stredu večer v ich poslednom zápase pred prestávkou All-Star.

Pelicans: Hostí Memphis v utorok večer v piatom zo šiestich domácich zápasov za sebou.