Americká hokejová reprezentácia vypadla z olympijských hier

Rusko (bbabo.net), - Slovenský tím sa stal prvým semifinalistom olympijského hokejového turnaja. V 1/4finále v rozstrele prehrali najlepší tím skupinovej fázy - USA (3:2).

S prihliadnutím na zložitý systém konania olympijského hokejového turnaja sa zostava ďalšieho kola play off tvorí len podľa výsledkov všetkých stretnutí odohratých v tom predchádzajúcom. Záležalo teda na tom, kto vyhrá zápas medzi USA a Slovenskom, kto sa stane súperom ruského tímu v semifinále, ak porazí Dánsko.

Spojené štáty americké sa v prvej fáze stali najsilnejším tímom a dostali prvé semienko. A v zápase proti Slovákom, ktorí dlho nedosiahli hmatateľný úspech, boli považovaní za jasných favoritov.

Ako prví sa ale vyznamenali hokejisti slovenskej reprezentácie. 17-ročný Juraj Słafkowski opäť raz skóroval na olympijskom turnaji, čím výrazne zvýšil svoje šance na získanie vyššieho čísla v drafte NHL.

V závere prvej tretiny vyrovnal Niu Abruzzese a v druhej 20-minútovke presadil Američanov Sam Hentges.

Slovákom sa podarilo spamätať sa v samom závere stretnutia, posunuli zápas do predĺženia, ktoré tiež neprezradilo víťaza. A v rozstrele úspešný pokus Petra Ceglarika priviedol Slovensko do semifinále.