Mbappe zachránil PSG neskorším gólom pri výhre 1:0 nad Realom Madrid

Mbappe v tejto sezóne vo francúzskej lige veľakrát zachránil PSG neskorými gólmi – ešte minulý piatok – a urobil to znova na najväčšej scéne

PARÍŽ: Kylian Mbappe opäť zachránil svoj tím, keď strelil skvelý sólový gól hlboko v čase zranenia, keď Paríž Saint-Germain porazil Real Madrid 1:0 v utorňajšom prvom odvetnom zápase Ligy majstrov posledných 16 rokov.

Mbappe v tejto sezóne vo francúzskej lige mnohokrát zachránil PSG neskorými gólmi – ešte minulý piatok – a urobil tak opäť na najväčšej scéne.

Po prihrávke striedajúceho Neymara v štvrtej a poslednej minúte po zranení Mbappe prerezal dvoch hráčov zľava a nastrelil loptu pomedzi nohy brankára Thibauta Courtoisa.

Courtois mal dovtedy hlavnú úlohu, na začiatku každého polčasu poprel Mbappeho a potom v 61. minúte zastavil penaltu rekordného sedemnásobného držiteľa Zlatej lopty Lionela Messiho. Bolo udelené po tom, čo Mbappeho fauloval pravý obranca Dani Carvajal.

Courtois uhádol správne a ponoril sa doľava, aby dobre zastavil.

Messi strelil 26 gólov a pridal 14 asistencií v 45 zápasoch proti Madridu počas svojej slávy v Barcelone, ale pred príchodom do PSG minulé leto nenašiel sieť v niekoľkých zápasoch.

PSG sa posledných 20 minút vrhlo na Neymara, keď sa brazílsky hlavný hráč vrátil z vyvrtnutého členku, zatiaľ čo hviezdny útočník Madridu Karim Benzema sa otriasol zo zranenia kolenného šľachu a čelil bývalému rivalovi z klubu Messimu a spoluhráčovi z Francúzska Mbappemu.

Mbappemu vypršala zmluva na konci sezóny a zostáva silne spájaný s prestupom do Madridu, ktorého ponuka vo výške 180 miliónov eur (204 miliónov dolárov), ktorú PSG minulé leto odmietlo.

Teraz môže španielsky gigant získať pravdepodobne najnebezpečnejšieho útočníka na svete zadarmo.

Čiastkové zápletky boli na mieste, ale prvá polovica nespĺňala taký humbuk, s výnimkou niekoľkých zábleskov zručnosti od Mbappeho.

Druhý začal lepšie, pretože Courtois predviedol vynikajúci zákrok jednou rukou nízko napravo, aby odoprel Mbappemu, ktorého šikovnú rýchlu prihrávku pripravil pravý obranca Achraf Hakimi.

PSG súťaž nikdy nevyhralo, zatiaľ čo rekordný 13-násobný majster Madrid sa nedostal do finále od dokončenia priameho hetriku v európskych pohároch v roku 2018. Carlo Ancelotti čelil strane, ktorú kedysi trénoval a najal ho tesne pred začiatkom klubu podporovaného Katarom. prevzatie ako veľké meno na dosiahnutie slávy Ligy majstrov.

Toto je prvá sezóna po 57 rokoch, kedy sa nepoužíva pravidlo o góloch pre hostí – spôsob rozhodovania dvojzápasov v európskych klubových súťažiach, ak je to potrebné.

Pre Manchester City teda trochu nešťastné, keď víťaz minulej sezóny vyhral 5:0 v portugalskom klube Sporting.

Odveta je na programe 9. marca, ale stredopoliar Madridu Casemiro je suspendovaný po tom, čo dostal žltú kartu na konci prvého polčasu.

PSG začalo energicky a Mbappeho center zľava z piatej minúty prepálil Angel Di Maria.

Nechytateľný Mbappe sa stále dostával za obranu po ľavej strane a v 17-tke sa chytil Messiho prihrávky, no Courtois zblízka šikovne zachránil.

Nakoniec to zmenila jeho húževnatosť a viera.