Šport Správy

Liga 1: Borneo FC drží Bhayangkara

Jakarta, - FC Borneo remizovalo 1:1 proti FC Bhayangkara v 25. týždni zápasu Ligy 1 na štadióne Captain I Wayan Dipta, Gianyar, Bali, v stredu (16.2.2022).

V tomto zápase sa Bhayangkara FC ujal vedenia v 6. minúte cez Andersona Sallesa, aby napokon v 51. minúte vyrovnalo Borneo FC zásluhou gólu Keia Hiroseho.

Borneo FC vďaka tomuto výsledku zostáva na šiestej pozícii v tabuľke Ligy 1 s 38 bodmi z 25 zápasov, zatiaľ čo Bhayangkara FC je stále na druhom mieste so ziskom 50 bodov.

V prvom polčase Bhayangkara FC iniciatívne zaútočil ako prvý a už v šiestej minúte dokázal streliť rýchly gól z rohu Andika Vermansyaha.

Tretí rohový kop Bhayangkara FC úspešne privítal Anderson Salles a vytrhol bránku brankárovi Bornea FC Gianlucu Pandeynuwu, ktorý zmenil skóre na 1:0.

Borneo FC nechalo za sebou rýchlym gólom a ohrozilo bránu Bhayangkara FC cez útočníka Francisca Torresa po prihrávke od Keia Hiroseho, no jeho strelu ešte zabezpečil Awan Setho.

V zostávajúcom čase prvého polčasu Bhayangkara FC dominoval v zápase o niečo viac, na druhej strane Borneo FC občas pohrozilo, no do polčasu ostalo skóre 1:0.

V druhom polčase opäť iniciatívne zaútočil najskôr Bhayangkara FC a strelu na bránu Bornea FC dokázal vyraziť Wahyu Subo Seto, no brankár Gianluca Pandeynuwu to ešte dokázal odmietnuť.

Borneo FC sa podarilo vyrovnať v 51. minúte gólom Keia Hiroseho, ktorý po spätnej väzbe od Terensa Puhiriho dokázal napáliť strelu do pravého rohu brány Awana Setha.

Ezechiel Ndouasel ohrozuje Borneo FC po rohovom kope Andika Vermansyaha, no jeho hlavička stále mieri vedľa brány po ľavej strane.

Bhayangkara FC opäť ohrozil bránku FC Borneo, tentoraz cez kopačku Saniho Rizkiho po prihrávke od Hermana Dzumafo, no žiaľ jeho snahu aj tak poprel Gianluca Pandeynuwu.

V zostávajúcom čase druhého polčasu Bhayangkara FC častejšie potláčal obranu Bornea FC, no až do dlhého hvizdu bol stav nerozhodný 1:1.