Kanada predbehla Rusko po víťazstve v hokeji na OH 2022

Kanadský ženský tím získal zlatú medailu na OH 2022 na hokejovom turnaji, uvádza bbabo.net.

Kanaďania vo finále zdolali svojich rivalov zo Spojených štátov druhýkrát za sebou. Ak v skupinovom turnaji bolo skóre 4:2, tak v hre o zlato padlo menej gólov - 3:2.

Američania prekonali Kanaďanov dvakrát, no oba góly padli len v nerovnomerných zostavách. Hokejisti Kanady vyhrali piatykrát v histórii hokejový turnaj. USA má na konte dve víťazstvá.

Bronzovú medailu získali hráči Fínska, ktorí zdolali Švajčiarsko (4:0).

Kanada mala po víťazstve hokejistov štyri zlaté medaily (4-4-11), v medailovom poradí predbehla Rusko (4-8-12) a Francúzsko (4-7-2). Na prvom mieste zostáva Nórsko (13-7-8).

Dodajme, že už skôr boli určení uchádzači o medaily v mužskom turnaji a dnes, 17. februára, bude odhalený olympijský víťaz medzi krasokorčuliarmi v turnaji jednotlivcov.

Musabajev dobyl vesmír a Bieber sa ešte nenarodil: aký bol svet, keď Kazachstan získal prvé zlato na olympijských hrách

Naše medaily

Kazachstan spolu 0 0 0 0

NEJLEPŠÍ 5 medailisti

/i Spolu 1 Nórsko 13 7 8 28 2 Nemecko 10 6 4 20 3 USA 8 8 4 20 4 Čína 7 4 2 13 5 Rakúsko 6 7 4 17 Celkové skóre VŠETKY NOVINKY Z OLYMPIÁDY-2022