Šport Správy

Zenit prehral s Betisom v prvom zápase 1/16finále Európskej ligy

Rusko (bbabo.net), - Petrohradský "Zenith" začal rok domácou prehrou od španielskeho "Betisu" v zápase 1/16finále Európskej ligy - 2:3./i

Hostia sa už osem minút po úvodnom hvizde ujali vedenia 2:0: skórovali Guido Rodriguez a Willian José. Zdalo sa, že po takomto oťukávaní bude tím Zenitu ťažko vracať intrigy, najmä keď sa proti nim postavil tretí tím španielskych Príkladov. Ale domáci dostatočne rýchlo strelili dva góly pričinením Artema Dziubu a Malcolma. Do prestávky však „Betis“ odišiel s výhodou: v 41. minúte využil chybu Petrohradu Andres Guadrado a opäť dostal Sevilčanov dopredu – 3:2.

V druhom polčase hostia takmer prestali útočiť, pričom niekoľko dobrých šancí si vytvoril Zenit. V hlavnom tíme Blue-White-Blues debutovali nováčikovia Jurij Alberto a Ivan Sergejev. Obaja boli aktívni, no skórovať im nebolo súdené - 2:3.

Druhý zápas sa odohrá v domácej aréne "Betis" už o týždeň.