Európska liga: Borussia Dortmund ponížená RangersEurópska liga: Ferran Torres zachránil Barcelonu pred prehrou proti Neapolu Arema Ženy sa zúčastnia turnaja v Turecku

Dortmund, - Borussia Dortmund bola v piatok (18.2.2022) skoro ráno WIB ponížená svojimi hosťami Rangers 2:4 v prvom zápase vyraďovacieho osemfinále Európskej ligy v Signal Iduna Parku.

Dortmund hral bez svojho hlavného útočníka Erlinga Haalanda pre svalové zranenie.

V 38. minúte po nariadení pokutového kopu mali Rangers zlatú príležitosť skórovať. Obranca Dortmundu Dan-Axel Zagadou je považovaný za hráča v zakázanom boxe pri pokuse o zablokovanie rohového kopu.

James Tavarnier, ktorý sa presadil ako exekútor penalty, úspešne vsietil loptu do brány Dortmundu. Rangers vedú 1:0.

O tri minúty hostia zdvojnásobili svoj náskok. Alfredo Morelos strelil ľahký gól po zužitkovaní asistencie Joea Ariba. Rangers vyhrávali 2:0 až do konca prvého polčasu.

Rangers v druhom polčase dupli na plyn a v 49. minúte strelili tretí gól. Tentoraz prišiel rad na Johna Lundstrama, ktorý svojou strelou v šestnástke prenikol do brány Gregora Kobelu. Skóre je 3-0.

O dve minúty neskôr Dortmund znížil. Raphael Guerreiro poslal loptu na Judea Bellinghama, ktorý zakončil a zvýšil na 1:3.

Hostia rýchlo odpovedali štvrtým gólom v 54. minúte. Morelosova strela trafila Dana-Axela Zagadoua do brány Dortmundu. Rozhodca vyhlásil, že Zagado si strelil vlastný gól. Dortmund prehrával 1:4.