Rusi vstúpia do tretej tretiny zápasu so Švédmi s prevahou v skóre

Hokejisti ruskej reprezentácie vedú skóre pred treťou tretinou zápasu proti švédskemu výberu v semifinále olympijských hier v Pekingu.

Stretnutie sa hrá v piatok v Pekingu, stav po 40 minútach hry je 1:0 v prospech ruského tímu. Jediný gól strelil v 21. minúte Anton Slepyshev.

V hokejovom zápase Rusko - Švédsko predĺženie. Na OH 2022 to hlavné Víťaz konfrontácie Rusov so Švédmi postúpi do finále OH, kde si zahrá o zlaté medaily s tímom Fínska. Porazený sa stretne v zápase o bronzové medaily s družstvom Slovenska.

Finálový zápas olympijského hokejového turnaja sa uskutoční 20. februára a stretnutie o tretie miesto 19.

Ruská reprezentácia je úradujúcim šampiónom olympijských hier v hokeji, ruská reprezentácia získala zlaté medaily na OH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.