Biatlonista Johannes Boe získal štvrté zlato na olympiáde

Nórsky biatlonista Johannes Boe vyhral na OH v Pekingu pretek s hromadným štartom na 15 km.

Vzdialenosť prekonal za 38 minút a 14,4 sekundy so štyrmi penaltami.

Druhý skončil Švéd Martin Ponsiluoma (+40,3) s dvomi penaltami, tretí Nór Vetle Szosta Christiansen (+1:12,5) s tromi chybami.

Najlepší Rus Alexander Loginov skončil 15., +2:51,8 za víťazom (sedem netrafení). Eduard Latypov predviedol 19. výsledok (+3:21,0, sedem nezdarov), po ňom skončil Maxim Cvetkov (+3:23,3, šesť nezdarov).

Šipulin označil vystúpenie ruských biatlonistov na OH 2022 za úspešné Na OH v Pekingu získal Johannes Boe zlato v šprinte, štafete a miešanej štafete, ako aj bronz v pretekoch jednotlivcov na 20 km. Okrem toho má na konte zlato z hier v Pyeongchangu (preteky jednotlivcov), ako aj dve strieborné medaily (štafeta a zmiešaná štafeta).

Nórsko sa vďaka medailám Boea a Christiansena odpútalo od svojich prenasledovateľov v tímovom medailovom poradí. Teraz majú Nóri 15 zlatých, osem strieborných a 11 bronzových ocenení. Na druhom mieste je Nemecko (desať zlatých, sedem strieborných a štyri bronzové). Rusku patrí v celkovom poradí deviate miesto (päť zlatých, deväť strieborných a 13 bronzových medailí).