Simona Halepová sa v semifinále turnaja Dubai Duty Free Tennis Championships stretne s Jelenou Ostapenkovou

Šampión 2015, 2020 z Rumunska ukončil nádeje 8. nasadeného Ons Jabeur víťazstvom 6-4, 6-3

DUBAJ: Jelena Ostapenková kráčala po lane k víťazstvu na štvrtkovom turnaji Dubai Duty Free Tennis Championships a prebojovala sa k víťazstvu 5-7, 7-5, 7-6 nad bývalou šampiónkou Petrou Kvitovou.

Teraz bude čeliť šampiónke z rokov 2015 a 2020 Simone Halepovej, ktorá ukončila nádeje ôsmeho Onsa Jabeura víťazstvom 6-4, 6-3.

V druhom semifinále sa predstavia Veronika Kudermetová, ktorá v ďalšom zdĺhavom boji zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 5:7, 6:4, a kvalifikantka Markéta Vondroušová, ktorá zdolala Dayanu Yastremskú 7:5, 6:4.

Vondroušová je len treťou kvalifikantkou, ktorá sa dostala do semifinále, po Rachel McQuillanovej v roku 2001 a Jennifer Bradyovej v roku 2020 a na 146. mieste je Yastremská najnižšie nasadenou hráčkou, ktorá sa kedy dostala do štvrťfinále v Dubaji.

Ostapenková, ktorá sa minulý týždeň dostala aj do semifinále v Petrohrade, dvakrát čelila vypadnutiu, pretože výsledok bol až do záverečnej lopty v dvojhodinovom a 39-minútovom súboji otázny.

Colm McLoughlin, výkonný podpredseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Dubai Duty Free, povedal: „Intenzívny boj medzi Jelenou Ostapenkovou a Petrou Kvitovou nám vyrazil dych a boli sme na okraji svojich sedadiel, keď sa dynamika zmenila najskôr jedným smerom a potom iné.

"Ostatné štvrťfinále tiež poskytlo skvelú zábavu a blahoželáme všetkým dnešným víťazom a netrpezlivo sa tešíme na zistenie, kto sa kvalifikuje do sobotňajšieho finále."

Po sviežom začiatku, v ktorom držala bod a viedla 5:1, Ostapenková videla, ako Kvitová zabojovala a ukoristila úvodný set. V druhom sete sa Kvitová dostala do vedenia 1:0 a Ostapenková sa naďalej trápila pri svojom podaní, v jednej fáze sa chytila ​​za bok, pretože sa zdalo, že jej dlhý zápas v druhom kole si vybral svoju daň.

Ale potom, keď podávala za stavu 5:4 a po dvoch bodoch od víťazstva, Kvitová zdvojnásobila chybu a umožnila svojej súperke vyrovnať na 5:5 a Ostapenková dokončila zotavenie opätovným brejkom na set. Po výmene skorých prestávok v treťom zápase sa Kvitová dostala do vedenia 5:4, ale opäť nedokázala podať zápas a v maratónskom tajbrejku Kvitová udržala mečbal za stavu 8:7, kým Ostapenková vyhrala svoj štvrtý mečbal a vyhrala tajbrejk. 11-9.

Ostapenková, ktorá tento týždeň porazila troch bývalých grandslamových víťazov, povedala: „Bol to naozaj dobrý zápas. Myslím si, že úroveň bola naozaj vysoká. Dnes hrala naozaj dobre. Zvlášť dobre slúžila. Snažil som sa len bojovať a udržať sa v zápase, veriť, že môžem vyhrať až do posledného bodu. Vedel som len, že musím bojovať."

Halepová musela tiež tvrdo bojovať o svoje víťazstvo v súťaži, ktorá predviedla vynikajúce schopnosti oboch hráčov. Hoci si vybudovala vedenie 5:2, Halepová sa snažila uzavrieť set proti odolnej súperke, keď bola pod tlakom, keď podávala za stavu 5:3, dvakrát chybovala pri brejku, no v ďalšom geme získala svoj tretí a rozhodujúci brejk v sete.

Jabeurová odpovedala tým, že sa v druhom sete ujala vedenia 2:0, ale Halepová zabojovala a vyhrala ďalších päť hier a viedla 5:2, kým zápas uzavrela.

Halepová povedala: „Som naozaj spokojný so zápasom. Myslím si, že som hral dobrý tenis. Bol som super silný na nohy. Vedel som, že veľmi mení rytmus. Nikdy nie je ľahké nájsť počas zápasu rytmus. Myslím si, že som to urobil dobre a som naozaj šťastný, že som mohol vyhrať proti ťažkému súperovi."

Jabeurová cítila, že jej kondícia sa nevrátila na úroveň, ktorú by si želala po zranení, ktoré ju zdržalo na Australian Open, no dokázala si z tohto týždňa vziať nejaké pozitíva.

„Myslím, myslím, fyzicky sa snažím vrátiť. Nie je ľahké nebyť stopercentné, keď Simona hrá na tejto úrovni,“ povedala.

"Takže áno, myslím, že hlavným kľúčom pre mňa bol fyzický, myslím, že som nebol dostatočne silný na nohy." Dýchanie, pohyb nebolo také dobré. Áno, bola oveľa lepšia ako ja. Teda, je to úplne normálne. Rozumiem. Chcem len ostať pozitívny. Nerád takto prehrávam, ale bol to môj prvý turnaj po zranení, takže som naozaj rád, že som tu vyhral aspoň dva zápasy."

Riaditeľ turnaja Salah Tahlák povedal: „Aj keď sa tento týždeň dostal do štvrťfinále iba jeden nasadený, dnešná fantastická bitka medzi Jelenou Ostapenkovou a Petrou Kvitovou medzi dvoma nenasadenými hráčkami nemohla poskytnúť väčšiu zábavu.

"Simona Halepová a Ons Jabeur tiež predviedli skvelý tenis a gratulujeme aj Veronike Kudermetovej a Markete Vondroušovej k postupu do semifinále."

Podujatie Tenisovej asociácie žien pokračuje do 19. februára a potom medzi 21. a 26. februárom turnaj oslavuje 30. výročie turnaja ATP Tour 500, keď sa svetová jednotka Novak Djokovič bude uchádzať o svoj šiesty titul v Dubaji.