Šport Správy

PSG prehralo na ihrisku Nantes v Messiho 800. zápase v klubovej kariére

Aktuálny majiteľ Zlatej lopty Argentínčan Lionel Messi, ktorý hrá za Paríž Saint-Germain, odohral svoj 800. zápas v profesionálnej klubovej kariére, no v zápase k výročiu útočníka jeho tím zdolalo Nantes.

Stretnutie 25. kola francúzskeho šampionátu, ktoré sa konalo v sobotu v Nantes, sa skončilo výsledkom 3:1 v prospech domácich. Víťazi strelili všetky góly už v prvom polčase - Randal Colo-Mouani (4. minúta), Kentin Merlin (16) a Ludovic Blas (45) strelili prvú penaltu proti PSG v tejto sezóne v Ligue 1.

Mbappe v poslednej minúte priniesol PSG víťazstvo nad Realom Madrid v play off Ligy majstrov Futbal Messi skóroval v jubilejnom zápase asistenciou a gól strelil v 47. minúte Neymar. Brazílčan potom mohol streliť double, no v 59. minúte nepremenil penaltu. Loptu po jeho dorážke zo značky 11 metrov "tesno" chytil brankár hostí Alban Lafon.

PSG utrpelo druhú prehru v domácej ligovej sezóne a prvú od 3. októbra 2021. Nantes ukončilo sériu Parížanov bez prehry v 15 zápasoch (10 víťazstiev, 5 remíz).

PSG (59 bodov) naďalej vedie tabuľku Ligue 1, zatiaľ čo Nantes má 38 bodov na to, aby sa posunulo na piate miesto.

Messi strelil druhý gól na francúzskom šampionáte a pomohol PSG poraziť Lille 274 asistenciami.

Messi je 10-násobný španielsky šampión a 7-násobný víťaz Národného pohára s Barcelonou, taktiež Argentínčan s modrými granátmi vyhral štyrikrát Ligu majstrov.

Messi vyhral v roku 2021 Copa América s Argentínou a dostal sa do finále majstrovstiev sveta 2014. Messi je 7-násobným víťazom Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta podľa France Football.