Real Madrid Shave Alaves Tri góly bez odpovede

Madrid, - Klub Real Madrid oholil Deportivo Alaves tromi gólmi bez odpovede v 25. týždni zápasu španielskej ligy na Santiago Bernabeu, v nedeľu (20.2.2022) skoro ráno WIB.

Madrid otvoril skóre gólom Marca Asensia a potom nasledovali góly Viniciusa Juniora a Karima Benzemu v závere zápasu.

Toto víťazstvo ešte viac posilňuje ich pozíciu na čele tabuľky s 57 bodmi z 25 zápasov, sedem bodov pred Sevillou na druhom mieste, zatiaľ čo Alaves je stále na 19. pozícii s 20 bodmi z 25 zápasov, uvádza oficiálna stránka španielskej ligy.

Real Madrid po odznení prvého hvizdu okamžite kontroloval hru.

Madrid sa dostal do šance už v 15. minúte. Federico Valverde dostal prielomovú prihrávku Davida Alabu a skúsil ju zakončiť lobom. Lopta sa však ešte odrazila nad bránu, ktorú odprevadil Fernando Pacheco.

Domáci sa snažili pohroziť aj exekúciou trestného kopu Karima Benzemu v 21. minúte, no bránu Alavesa to ohroziť nedokázalo, pretože to bolo ešte privysoko od bránky Pacheca.

Alaves odpovedal v 27. minúte kopačkou Jasona spred šestnástky. Len sa táto príležitosť skončila stále nesplnila cieľ.

Do konca prvého polčasu si oba tímy nevypracovali výraznejšie šance a skóre ostalo 0:0.

Po prestávke sa tempo hry nezmenilo, Real Madrid naďalej tlačil na Alavesa, aby strelil úvodný gól.

Alaves pohrozil v 53. minúte, Luis Rioja sekol loptu Thibauta Courtoisa. Jeho strela z tesného uhla tesne minula bránu.