Austrálska golfistka Hannah Green tvorí históriu, stala sa prvou ženou, ktorá vyhrala podujatie zmiešaného pohlavia

Bývalá víťazka Women's PGA Championship Hannah Green sa stala prvou ženou, ktorá v nedeľu vyhrala zmiešaný-genderový profesionálny golfový turnaj, a to víťazstvom na štyri údery na podujatí TPS Murray River v Austrálii.

Green sa prebojoval cez poveternostné podmienky, aby zahral vo finálovom kole 66 pod par a prelomil štvornásobnú remízu s Andrewom Evansom, Matthewom Millarom a Blakeom Collyerom.

Austrálska svetová tridsiatka je prvou ženou, ktorá vyhrala 72-jamkový zmiešaný turnaj na veľkom svetovom turné.

"Je to zvláštne. Normálne nemám golfové sny - veľmi, veľmi zriedka - ale v skutočnosti som mal jednu poslednú noc po víťazstve," povedal Green novinárom.

"Len ja som držal trofej a ľudia ma striekali šampanským. A potom som sa zobudil v nádeji, že to nebol len sen.

"Cítim sa úžasne. Cítim sa tak vďačný, že som prišiel, nebolo v mojich plánoch hrať tu. Chcel som sa vrátiť do Perthu. Ale veci sa dejú z nejakého dôvodu a som naozaj rád, že som to dokázal."

Turnaje Players Series, ktoré boli predstavené v roku 2021, sú súčasťou PGA Tour of Australasia a súťažia v nich muži a ženy v rovnakom poli.

Predchádzajúcim najlepším umiestnením ženy bola remíza Austrálčanky Su Ohovej o tretie miesto na TPS Victoria v roku 2021.